wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Pieniądze to nie wszystko

Mająca poważne kłopoty finansowe Unia Tarnów pokonała na własnym stadionie Pogoń Siedlce 3:1, choć lepsze wrażenie na boisku stwarzali siedlczanie.

Siedlczanie od pierwszych minut mieli przewagę na boisku, ale znowu dali sobie strzelić gola w pierwszych minutach spotkania. Już w 3 minucie po wrzutce w pole karne i błędzie obrońców Pogoni Sławomir Matras wpakował piłkę do siatki. Drugiego gola siedlczanie stracili w 32 minucie, kiedy to Łukasz Popiela z kilku metrów głową pokonał Jacka Kozaczyńskiego juniora. Pogonistom w pierwszej odsłonie wyraźnie brakowało wykończenia. W drugiej połowie biało-niebieskim udało się strzelić kontaktowego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w odpowiednim miejscu znalazł się Chinonso Agu i głową skierował piłkę do siatki. Gdy pojawiła się nadzieja na wywiezienie chociażby remisu (w międzyczasie Michał Steć trafił w poprzeczkę) gospodarze dobili siedlczan trzecią bramką. W 83 minucie z boku pola karnego, z ostrego kąta uderzył Jakub Wróbel i ustalił wynik spotkania na 3:1.

10.11.12, 13:00 – Tarnów

II liga: Unia Tarnów – Pogoń Siedlce 3:1 (2:0) Widzów: 900

Bramki: Sławomir Matras 3, Łukasz Popiela 32, Jakub Wróbel 83 – Chinonso Agu 54

Unia: Dominik Pietuch – Robert Witek (57 Kamil Pawlak), Marcin Furmański, Dominik Bednarczyk, Paweł Węgrzyn – Dawid Sojda (63 Kamil Wilk), Sergiusz Kostecki, Łukasz Popiela, Sławomir Matras (69 Piotr Drozdowicz) – Jakub Wróbel (86 Marcin Szczerba), Fabian Fałowski.

Pogoń: Jacek Kozaczyński junior – Chinonso Agu, Marcin Nowak, Przemysław Rodak, Michał Steć – Rafał Kosiec (71 Rafał Jędrzejczyk), Marcin Rogoziński (14 Damian Guzek), Krystian Wójcik, Jacek Kosmalski (75 Paschal Ekwueme) – Adam Czerkas, Adrian Dziubiński (85 Bartosz Mudent)

Żółte kartki: Łukasz Popiela, Kamil Wilk – Paschal Ekwueme, Adam Czerkas

Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin)

źródło: własne / Unia Tarnów; foto: Tomasz Lalewicz / Puls Miasta