Długo się rozkręcały, ale wygrały (multimedia)

MKK Siedlce wygrał po zaciętym meczu i efektownej pogoni z AZS UMCS Lublin.

Dwutygodniowa przerwa chyba nie najlepiej wpłynęła na oba zespoły, bowiem od pierwszych minut spotkania skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Po celnej „trójce” Darii Cybulak lublinianki objęły prowadzenie 11:9. Po dobrej końcówce pierwszej kwarty MKK zdołał zakończyć ją z dwupunktowym prowadzeniem (13:11). W drugiej kwarcie lublinianki były bardziej skuteczne od gospodyń. Widoczne to było szczególnie w rzutach osobistych. Poza tym z akademiczki z łatwością przechwytywały bezpańskie piłki i po kilku dynamicznych atakach odrobiły straty i schodziły na przerwę prowadząc 35:28.

Po zmianie stron wszyscy oczekiwali szalonej pogoni siedlczanek. Tymczasem niezrażone lublinianki grały swoje doprowadzając do najwyższego prowadzenia w meczu (47:34). W końcu nastąpiło przełamanie. Dobra postawa eksakademiczek (Małgorzata Jurkowska i Małgorzata Myćka) przy wsparciu Agnieszki Kret doprowadziła do odrobienia strat. Przed decydującą kwartą MKK przegrywał tylko 49:50.

Kapitalna obrona MKK w ostatniej kwarcie sprawiła, że AZS UMCS miał duże problemy z przedostaniem się pod kosz i uzyskaniem dogodnej pozycji do rzutu. A podopieczne Todora Mollova i Arkadiusza Mazurkiewicza w końcu grały na miarę swoich możliwości. Do świetnej w całym meczu Jurkowskiej dołożyła „swoje” Agnieszka Kret i wygrana w całym meczu stawała się coraz bardziej realna. Końcówka była nerwowa, ale doświadczone siedlczanki nie pozwoliły na odebranie sobie zwycięstwa.

11.11.2012, 18:00 – Siedlce (hala ARM)
I liga: MKK Siedlce – AZS UMCS Lublin 66:62 (13:11, 15:24, 21:15, 17:12)
MKK: 15. Małgorzata Jurkowska 19, 13. Agnieszka Kret 14, 10. Katarzyna Furdak 13, 5. Małgorzata Myćka 7, 25. Marta Urbaniak 6, 23. Lucyna Kotonowicz 3, 7. Weronika Toporowska 2, 9. Grażyna Witkoś 2
AZS UMCS: 7. Paulina Dąbkowska 22, 16. Żaneta Szczęśniak 14, 8. Karolina Hajduk 11, 6. Katarzyna Trzeciak 9, 15. Daria Cybulak 6, 17. Anita Góźdź