KPS dwukrotnie słabszy od Kęczanina

Siatkarze KPS Jadar Siedlce przegrali w miniony weekend dwa rozegrane w Kętach spotkania. Pierwsze, w ramach I ligi mężczyzn skończyło się wynikiem 3:2 dla miejscowego Kęczanina. W niedzielny spotkaniu trzeciej rudny Pucharu Polski ponownie lepsi okazali się zawodnicy z Kęt, wygrywając 3:1.

Pierwszą partię sobotniego meczu lepiej rozpoczęli gospodarze. Podopieczni Błasiaka i Gruszki wypracowali sobie pokaźną przewagę. Przewaga ta jednak z akcji na akcję topniała. W decydującym fragmencie seta siatkarze z Siedlec zdołali wyrównać stan seta (20:20). Pierwsza odsłona zakończyła się walką na przewagi, w której górą byli zawodnicy KPS Siedlce (24:26), i to podopieczni Kwapisiewicza i Nowaka prowadzili w meczu 1:0.

W dwóch kolejnych odsłonach górą byli gospodarze, którzy przez cały czas kontrolowali przebieg poszczególnych partii, nie dając szans gościom i zwyciężając 25:18 i 25:20.

Set czwarty stał jednak pod znakiem dominacji zawodników z Siedlce. Podrażnieni przegraną dwóch poprzednich partii siedlczanie bardzo szybko odskoczyli gospodarzom na kilka punktów, zwyciężając 25:18, i doprowadzając tym samym do tie-breaka.

Tie-break od początku lepiej układał się dla KPS. Dopiero tuż przed zmianą stron gospodarze zredukowali stratę do jednego punktu (7:8). W ostatnim fragmencie piątego seta, zawodnicy Kęczanina odskoczyli przeciwnikom na bezpieczną odległość punktową i zwyciężyli 15:12 w partii piątek, a 3:2 w całym meczu.

Dla KPS Jadar porażka 2:3 oznacza nie tylko stratę dwóch punktów. Znaczniej gorszą informacją jest kontuzja Dawida Bułkowskiego. Młody przyjmujący doznał kontuzji kostki. Na razie nie wiadomo, na ile poważny okaże się ten uraz i co za tym idzie, kiedy zobaczymy Dawida na siatkarskim parkiecie.

10.11.12, 18:00 – Kęty

I liga: Kęczanin Kęty  KPS Jadar Siedlce 3:2 (24:26, 25:18, 25:20, 18:25, 15:12)

Kęczanin: Fijałek, Walczykowski, Wawrzyńczyk, Błasiak, Kubica, Mysera, Mierzejewski (libero) oraz Kapuśniak, Biegun, Wawrzyniak, Faron, Gaweł
KPS Jadar: 2. Witold Chwastyniak, 3. Dawid Bułkowski, 7. Maciej Gorzkiewicz, 9. Arkadiusz Żakieta, 10. Jakub Kowalczyk, 12. Kamil Długosz oraz 13. Damian Kaniowski (libero) i 5. Paweł Rejowski, 11. Tomasz Obuchowicz, 8. Tomasz Kowalski, 17. Mateusz Jasiński, 18. Kamil Zbucki (libero)

———————————————————————————————————————————————————————-

W niedzielnym spotkaniu w ramach zaległej trzeciej rundy Pucharu Polski, trenerzy KPS zdecydowali się na poważne zmiany w składzie. W miejsce nominalnie pierwszego rozgrywającego Macieja Gorzkiewicza, grą zespołu dyrygował młody Tomasz Kowalski. Na środku siatki, w miejsce przesuniętego do ataku Witolda Chwastyniaka, pojawił się Tomasz Obuchowicz. Na przyjęciu zaś wystąpili Arkadiusz Żakieta i Paweł Rejowski. Na nic jednak zdały się gościom te zmiany. Podobnie jak dzień wcześniej, tak i w niedzielę górą byli gospodarze, zwyciężając 3:1. Tym samym KPS pożegnał się z rozgrywkami Pucharu Polski.

11.11.12, 11:00 – Kęty

Puchar Polski: Kęczanin Kęty – KPS Jadar Siedlce  3:1 (25:19, 25:18, 23:25, 25:22)

Kęczanin: Fijałek, Biegun, Wawrzyńczyk, Błasiak, Kubica, Mysera, Mierzejewski (libero) oraz Kapuśniak, Walczykowski, Wawrzyniak, Faron, Gaweł

KPS Jadar: 2. Witold Chwastyniak, 5. Paweł Rejowski, 8. Tomasz Kowalski, 9. Arkadiusz Żakieta, 10. Jakub Kowalczyk, 11. Tomasz Obuchowicz oraz 13. Damian Kaniowski (libero) i 7. Maciej Gorzkiewicz, 12. Kamil Długosz, 18. Kamil Zbucki (libero)

źródło: własne/kps.siedlce.pl; foto: Sportowe Kęty