Rewanż Lechii (wideorelacja)

Rugbiści siedleckiej Pogoni przegrali w swoim ostatnim tegorocznym meczu z Lechią Gdańsk 15:31.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy po 20 minutach prowadzili 21:0. Nie do zatrzymania dla siedlczan był najskuteczniejszy zawodnik Lechii w poprzednim sezonie Jurij Buchało. Do tego bezbłędnie kopał reprezentant Polski Rafał Janeczko. Jedyne punkty dla Pogoni w pierwszej połowie zdobył Dawid Lorentowicz po rzucie karnym. Przy wyniku 21:0 Pogoń przejęła inicjatywę, ale poza wspomnianym wcześniej karnym Lechiści na wiele nie pozwolili. W kilku akcjach Pogonistom zabrakło ostatniego podania.

Przyłożenie Dariusza Wantocha-Rekowskiego na początku drugiej połowy praktycznie rozstrzygnęło losy meczu. Od tego momentu punktowali już tylko Pogoniści. Najpierw przyłożenie zaliczył Marek Mirosz, a następnie 7 punktów na konto zespołu trafiło za sprawą Lorentowicza (przyłożenie + podwyższenie). Lechia zwyciężając 31:15 zrewanżowała się Pogoni za porażkę z 1 kolejki, ale siedlczanie byli dla mistrzów Polski wymagającym rywalem.

W drugiej połowie groźnie wyglądającej kontuzji doznał Sebastian Smoliński. Pogonista został pod koniec meczu odwieziony karetką do szpitala. Smoliński doznał urazu górnej części kręgosłupa i został przewieziony w celu wykonania prześwietlenia.

11.11.12, 14:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Ekstraliga: Pogoń Siedlce – Lechia Gdańsk 15:31 (3:24)

Punkty: Rafał Janeczko 11 (4 Pd, K), Jurij Buchało 10 (2 P), Dariusz Wantoch-Rekowski 10 (2 P) – Dawid Lorentowicz 10 (P, K, Pd), Marek Mirosz 5 (P)

Pogoń: 1. Sebastian Mróz (47, 17. Bogusław Markowski), 2. Kamil Biernacki, 3. Adrian Chróściel, 4. Bartłomiej Jasiński, 5. Łukasz Powałka, 6. Marek Mirosz, 7. Norbert Kargol, 8. Sebastian Smoliński (56, 18. Paweł Antoszczuk), 9. Bartosz Stelęgowski (75, 20. Robert Lotek), 10. Dawid Lorentowicz, 11. Sebastian Krupa (47, 21. Tomasz Biernacki), 12. Robert Pawelec, 13. Bartek Nasiłowski, 14. Maciej Panasiuk, 15. Mateusz Lament

Lechia: 1. Krzysztof Zieliński, 2. Grzegorz Buczek (41, 16. Mirosław Klusek), 3. Sławomir Kaszuba, 4. Paweł Nowak (52, 19. Robert Kuźmiński), 5. Łukasz Doroszkiewicz, 23. Dariusz Wantoch-Rekowski (66, 18. Łukasz Urban), 7. Cyprian Majcher, 8. Tomasz Hebda, 9. Rafał Janeczko, 10. Jurij Buchało, 11. Marek Płonka, 12. Karol Hedesz, 13. Dawid Popławski (66, 17. Przemysław Auksztulewicz), 14. Piotr Piszczek, 15. Piotr Jurkowski