Do finału zabrakło ułamka sekundy

Maciej Staręga (Rawa Siedlce) zanotował bardzo dobry występ w swoim pierwszym starcie na młodzieżowych mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym, jakie rozgrywane są w czeskim Libercu.

Siedlczanin zajął wysokie ósme miejsce w biegu sprinterskim na 1,6 km techniką klasyczną. Mistrzem świata został Włoch Federico Pellegrino, który wyprzedził Fina Juho Mikkonena i Rosjanina Jewgienija Biełowa.

Maciej Staręga w eliminacjach uzyskał 11 czas. W ćwierćfinale przybiegł na drugim miejscu (tuż za zwycięzcą zawodów), zaś w półfinale był czwarty. Do awansu do finału zabrakło zaledwie 0,6 s. Ostatecznie Staręga został sklasyfikowany na ósmej pozycji.

Z pozostałych startujących Polaków eliminacji nie przebrnął Paweł Klisz. Polak został sklasyfikowany na 40 pozycji. Z kolei Michał Ligocki był 43, a Jan Antolec 46.

Maciej Staręga wystartuje jeszcze w biegu na 15 km techniką dowolną. Konkurencja ta będzie rozgrywana 24 stycznia (czwartek).

źródło: własne / skipol / Onet; foto: PAP