piątek, 3 maja 2024r.

Po trzy z Podlasiem (fotogaleria)

W pierwszym dzisiejszym spotkaniu siedlecka Pogoń zremisowała w Siedlcach z Podlasiem Biała Podlaska 3:3.

Pogoń zagrała dzisiaj z Podlasiem wzmocniona graczami rezerw oraz Rafałem Rakiem, który jest przez biało-niebieskich sprawdzany. Rak jest wychowankiem Opolanina Opole Lubelskie, a grał też w Promieniu Opalenica, Wiśle Puławy i Polonii Warszawa (ME).

Spotkanie rozpoczęło się źle dla zespołu Pogoni. Już w 6 minucie Adrian Jesionek uciekł obronie i strzelił w samo okienko bramki Karola Budzikura. Pogoń odpowiedziała 5 minut później, kiedy to Bartosz Kaszubowski po zamieszaniu w polu karnym uderzył z pierwszej piłki do siatki rywala. W 28 minucie padła ponownie bramka dla Podlasia. Po dośrodkowaniu z prawej strony akcję wykończył Mateusz Paczkowski, który strzelił po rękach Budzikura. Kilka minut potem zespół z Białej Podlaskiej strzelił swoją trzecią bramkę. Po rzucie rożnym piłkę do siatki skierował Mateusz Kacik. Końcówka pierwszej odsłony należała do Pogoni. Najpierw rzut karny podyktowany za faul na Damianie Rytlu wykorzystał Wiktor Lach, a w doliczonym czasie gry Bartosz Kaszubowski strzelił wyrównującego gola.

Po zmianie stron więcej bramek nie było, a gra miała wyrównany przebieg.

Po godzinie 14:00 rozpoczęło się drugie spotkanie Pogoni, w którym biało-niebiescy grają z Legionovią Legionowo.

23.02.13, 12:10 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Podlasie Biała Podlaska 3:3 (3:3) Widzów: 12

Bramki: Bartosz Kaszubowski 11, 45+1, Wiktor Lach 44 (k) – Adrian Jesionek 6, Mateusz Paczkowski 28, Mateusz Kacik 34

Pogoń: Karol Budzikur – 11. Bartosz Mudent, 2. Tomasz Stromecki, 6. Mateusz Padysz, 15. Hubert Łukanowski – 14. Rafał Jędrzejczyk, 17. Damian Rytel, 20. Sylwester Buga, 7. Wiktor Lach, 22. Tomasz Misiowski (59, 18. Rafał Rak) – 9. Bartosz Kaszubowski

Podlasie: Adam Wasiluk – Konstantin Burskij, Adrian Citko, Łukasz Mirończuk, Mateusz Kacik – Mateusz Paczkowski, Piotr Litwiniuk, Adrian Jesionek, Paweł Komar – Kamil Kocoł, Tomasz Gawroński. Grali także: Przemysław Skrodziuk, Rafał Adamiuk, Łukasz Lesiuk, Jakub Daniluk, Łukasz Sawtyruk

Sędzia: Daniel Sulej (Siedlce)