Olimpijskie triumfy naszych sztangistek

Młode sztangistki WLKS Siedlce w minionych dniach wzięły udział w 19 Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w podnoszeniu ciężarów.

Dobryszyce (woj. łódzkie) przez trzy dni gościły najlepsze zawodniczki i zawodników w wieku 16-17 lat, którzy rywalizowali w ramach 19 Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. W wyniku eliminacji strefowych do turnieju finałowego OOM zakwalifikowało się 56 dziewcząt i 128 chłopców z 52 klubów, w tym z WLKS Siedlce.

Miło nam donieść, że zawodniczki WLKS Siedlce zdobyły dwa olimpijskie medale koloru złotego.

Złoty medal w kat. 53 kg wywalczyła Magdalena Mędza (siostra Martyny) osiągając w kat. 53 kg rezultat 129 kg (59+70) – 195,2 pkt. Druga zawodniczka miała wynik o 9  kg gorszy. Mało tego, Magdalena była najmłodszą zawodniczką w stawce startujących w swojej kategorii wagowej.
Nieco mniej szczęścia miała w tej samej kategorii wagowej Karolina Miszczak (WLKS Siedlce) – 106 kg (48+58) – 166,91 pkt, która medal brązowy z Dominiką Dołęgą (GOK Koroszczyn) przegrała jedynie przez większą wagę ciała.

Złoty medal zdobyła także Agata Rok, która okazała się bezkonkurencyjna w kat. 63 kg – 166 kg (74+92) – 233,41 pkt. Drugą zawodniczkę pokonała aż o… 26 kg! Czwarta była inna zawodniczka WLKS Aneta Iwańska – 115 kg (52+63) – 153,81 pkt.

Piątą lokatę w kat. 58 kg zajęła Sylwia Ławecka – 90 kg (40+50) – 131,8 kg.

W klasyfikacji klubowej WLKS Siedlce zajął piąte miejsce. Zwyciężył gospodarz – LKS Dobryszyce.

źródło: własne / Polska Sztanga / PZPC