Udane przetarcie (multimedia)

Siedlecka Pogoń w ostatnim letnim sparingu wygrała z III-ligowymi Orlętami Radzyń Podlaski 3:0.

W pierwszej połowie gra była wyrównana i nie obfitowała w zbyt wiele okazji bramkowych. Najjaśniejszą postacią w siedleckim zespole był Samuelson Odunka, który kilkakrotnie stworzył zagrożenie pod bramką radzynian. Najpierw w 9 minucie po dośrodkowaniu w pole karne i zgraniu głową Mateusza Urbańskiego Nigeryjczyk uderzył na bramkę, ale bez efektu. W 32 minucie znów z dystansu uderzył Odunka, ale na posterunku był bramkarz przyjezdnych – Krzysztof Stężała. Orlęta zagroziły bramce Pogoni sześć minut później, kiedy to po dośrodkowaniu byłego piłkarza Pogoni Huberta Łukanowskiego jeden z obrońców uderzył głową tuż obok bramki biało-niebieskich. W 41 minucie padła pierwsza w bramka w spotkaniu. Samuelson Odunka podał do ponownie testowanego w Pogoni Huberta Tomalskiego, ten uderzył na bramkę, a wbiegający obrońca gości niefortunnie skierował piłkę do własnej siatki.

Druga połowa rozpoczęła się od dobrej sytuacji siedlczan. Jarosław Ratajczak zacentrował z narożnika boiska w pole karne, a Mateusz Urbański głową przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 68 minucie siedlczanie podwyższyli prowadzenie. Robert Kwiatkowski dośrodkował z prawej strony, a najstarszy na boisku Bartosz Tarachulski szczupakiem umieścił piłkę w bramce. Dziesięć minut później dobrą okazję miał Cezary Demianiuk, ale trafił w golkipera Orląt Fabiana Cioka. W 80 minucie podpieczni Damiana Panka zdobyli gola, ale sędzia zawodów dopatrzył się spalonego. Kilka minut później Pogoniści strzelili ostatnią bramkę w spotkaniu, kiedy to Demianiuk świetnie wpadł w pole karne, przytomnie wyłożył piłkę Łukaszowi Zaniewskiemu, a ten dopełnił formalności i trafił do siatki. W końcówce honorowe trafienie mógł dać Orlętom Wojciech Hołoweńko, ale na posterunku w siedleckiej bramce był Karol Budzikur.

Przed Pogonistami teraz tylko rozgrywki ligowe. Już w sobotę 27 lipca o 17:00 w Siedlcach w ramach 1 kolejki II ligi wschodniej Pogoń podejmie Concordię Elbląg.

23.07.13, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Orlęta Radzyń Podlaski 3:0 (1:0) Widzów: 200

Bramki: Łukasz Samociuk 41 (s), Bartosz Tarachulski 68, Łukasz Zaniewski 84

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior (46, 12. Karol Budzikur) – 16. Łukasz Wójcik (46, 8. Robert Kwiatkowski), 7. Daniel Dybiec, 4. Mateusz Urbański, 22. Damian Guzek (46, 9. Jarosław Ratajczak) – 18. Samuelson Odunka (46, 15. Łukasz Zaniewski), 17. Przemysław Rodak (62, 24. Sylwester Buga), 19. Krystian Wójcik (46, 20. Marcin Paczkowski), 14. Bartosz Tarachulski (69, 19. Krystian Wójcik), 13. Mariusz Dzienis (46, 21. Cezary Demianiuk) – 23. Bartosz Kaszubowski (39, 5. Hubert Tomalski)

Orlęta: Krzysztof Stężała (46 Fabian Ciok) – Łukasz Samociuk (46 Daniel Wróblewski), Robert Kazubski (46 Mateusz Łakomy), Adrian Zarzecki (46 Dariusz Ptaszyński), Paweł Komar (46 Marek Leszkiewicz) – Rafał Borysiuk (46 Przemysław Grajek), zawodnik testowany I (66 Wojciech Hołoweńko), Arkadiusz Kot (46 Piotr Mitura), Konrad Król (46 Piotr Zmorzyński), Hubert Łukanowski (46 Dominik Struk) – zawodnik testowany II