Nartorolki: Staręga wygrywa na inaugurację

W pierwszy weekend sierpnia odbyły się inauguracyjne zawody Pucharu Polski na nartorolkach. Bieg pod górę z Kośnych Hamrów do Murzasichle na dystansie 4 km wygrał obecny mistrz Polski w sprincie Maciej Staręga. Na podhalańskiej trasie wystartowało w sumie jedenaścioro reprezentantów UKS Rawy Siedlce.

Ogólnopolskie zawody o Puchar Prezesa LKS Poroniec Poronin oraz Wójta Gminy Poronin rozegrano stylem dowolnym ze startu wspólnego. Na trasę wybiegło około 80 zawodników i zawodniczek. Wśród mężczyzn kolejność pierwszej trójki była identyczna jak podczas marcowych mistrzostw kraju. Maciej Staręga wyprzedził o 5 sekund Jana Antolca (LKS Poroniec Poronin) oraz o prawie 10 Sebastiana Gazurka (NKS Trójwieś Beskidzka). Kolejnym zawodnikiem Rawy był junior Patryk Borkowski, który zajął 24. miejsce.

Wśród kobiet wystartowały tylko dwie młode zawodniczki siedleckiego klubu. Anna Bielecka i Joanna Bronisz zajęły odpowiednio 19. i 21. miejsce. Najlepsze okazały się reprezentantki Polski: Agnieszka Szymańczak (LKS Klimczok Bystra) nieznacznie wyprzedziła Paulinę Maciuszek (LKS Poroniec Poronin), a podium uzupełniła Sylwia Jaśkowiec (LKS HILLTOP Wiśniowa-Osieczany).

We wrześniu zawodników czeka jeszcze 5 rund Pucharu Polski w biegach na nartorolkach. Najbliższe zawody zaplanowane są na 1. września w Tomaszowie Lubelskim.