uROK medalu

Młoda sztangistka WLKS Siedlce, Agata Rok zdobyła tytuł wicemistrzyni Europy juniorek do lat 17.

Kilka dni wcześniej o krok od podium Mistrzostw Europy juniorek do lat 15 (rozgrywanych jednocześnie z ME juniorek do lat 17) w litewskiej Kłajpedzie była Magdalena Mędza, która musiała ostatecznie zadowolić się pechowym dla sportowca czwartym miejscem.

W dniu dzisiejszym na pomoście stanęła inna zawodniczka WLKS, Agata Rok. Starsza koleżanka Magdy (brała udział w ME do lat 17) zaprezentowała się bardzo dobrze, bowiem została wicemistrzynią Europy do 17 lat w kat. 63 kg.

Zawodniczka WLKS Siedlce uzyskała w dwuboju 169 kg (76 kg w rwaniu + 93 kg w podrzucie). Przed imprezą dla Agaty ustalono normę na 165 kg, co oznaczało walkę o miejsca 3-4. Na pomoście w Kłajpedzie nasza zawodniczka uzyskała wynik lepszy o 4 kg, co świadczy o jej dobrym przygotowaniu.

Bezdyskusyjne zwycięstwo w kategorii wagowej Agaty odniosła Rosjanka Alina Fitova (197 (87+110) – 255,9 pkt). Brąz dla Marii Emmy Lopez z Hiszpanii – 169 kg (77+92) – 211,8 pkt.

Agata Rok zdobyła także dwa „małe” medale – oba koloru srebrnego za rwanie i za podrzut.

źródło: własne / Polska Sztanga / PZPC; foto: Polska Sztanga