Powalczyli z I-ligowcem (multimedia)

Siedlecka Pogoń zremisowała w meczu sparingowym z I-ligowym Górnikiem Łęczna 1:1.

Spotkanie było wyrównane. Oba zespoły mecz rozpoczęły w optymalnych składach. Wśród przeciwników biało-niebieskich pełno było byłych reprezentantów swoich krajów, jednak mimo to siedlczanie nie odstawali od swoich rywali.

W 4 minucie gości mieli pierwszą dogodną sytuację.  Po stracie Daniela Dybca Tomasz Nowak zagrał do Grzegorza Bonina, a ten strzelił w Jacka Kozaczyńskiego juniora. Pogoń odpowiedziała strzałem Krystiana Wójcika sprzed pola karnego. W międzyczasie drużyna z Łęcznej zdobyła dwie bramki, ale za każdym razem strzelcy znajdowali się na pozycji spalonej. Przed końcem pierwszej odsłonie swoje sytuacje mieli Łukasz Zwoliński i Krystian Wójcik, ale obaj nie potrafili dać prowadzenia swoim drużynom.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli podopieczni Daniela Purzyckiego. W 50 minucie po akcji Bartosz Tarachulski Krystian Wójcik , ten pierwszy w sytuacji sam na sam strzelił w Pawła Sochę, ale wobec dobitki Cezarego Demianiuka golkiper przyjezdnych był już bezradny. Trzy minuty później odpowiedział Zwoliński, ale piłka po jego strzale minęła światło bramki. W 65 minucie blisko wyrównania był Damian Szpak, jednak jego strzał głową obronił Hubert Radzikowski. Kilka minut później Górnik wyrównał. W sytuacji sam na sam znalazł się Michał Paluch i nie dał szans na skuteczną interwencję Radzikowskiemu. W końcówce spotkania Pogoń mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale Piotr Krawczyk i Jarosław Ratajczak nie umieścili piłki w siatce. Dla gości decydującego gola mógł strzelić Lukáš Bielak, jednak piłka powędrowała nad bramką.

W Pogoni zagrali m.in. Michał Kitliński, Aron Majczyna, Tomasz Nieścieruk i Piotr Krawczyk. Wszyscy to zawodnicy IV-ligowych rezerw Pogoni.

W najbliższy piątek Pogoniści rozegrają kolejne spotkanie ligowe. W Pruszkowie o 19:30 zmierzą się z tamtejszym Zniczem.

24.09.13, 17:05 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Górnik Łęczna 1:1 (0:0) Widzów: 40