Statystyki III ligi łódzko-mazowieckiej – jesień 2014/15

Wzorując się na 90minut.pl i statystykach tego portalu z wyższych lig sporządziliśmy podsumowanie statystyczne III ligi łódzko-mazowieckiej po rundzie jesiennej sezonu 2014/15.

W tych rozgrywkach występują rezerwy Pogoni Siedlce, które szerzej podsumujemy w następnym tygodniu. Zapraszamy do zapoznania się z ciekawostkami dotyczącymi tej klasy rozgrywkowej.

W 153 meczach zdobyto 439 goli, co daje średnią 2,869 goli na mecz. Gospodarze zdobyli 230 goli (52%), a goście 209 goli (48%). W I połowach meczów strzelono 188 goli (43%), a w II połowach 251 goli (57%)

Gospodarze wygrali 58 meczów (38%), padły 44 remisy (29%), a goście wygrali 51 meczów (33%).

Częstość wyników:

1-1 – 17 razy, 1-0 – 13 razy, 0-0 – 13 razy, 0-1 – 12 razy, 2-2 – 12 razy, 1-2 – 11 razy, 2-0 – 9 razy, 3-0 – 8 razy, 2-1 – 8 razy, 0-3 – 6 razy, 3-1 – 5 razy, 1-3 – 5 razy, 0-2 – 5 razy, 1-4 – 4 razy, 3-2 – 4 razy, 4-1 – 4 razy, 4-2 – 3 razy, 2-5 – 2 razy, 2-3 – 2 razy, 3-4 – 2 razy, 3-3 – 2 razy, 8-1 – 1 raz, 1-5 – 1 raz, 5-0 – 1 raz, 4-0 – 1 raz, 0-7 – 1 raz, 5-1 – 1 raz,

sobota – 89 razy (58%) – średnio 300 widzów

W rozgrywkach wystąpiło 418 zawodników w tym 16 obcokrajowców, co stanowi 4%.

W rozgrywkach sędziowało 28 sędziów.

W rozgrywkach pokazano 671 żółtych kartek i 54 czerwone kartki. Daje to średnią 4,386 żółtej i 0,353 czerwonej kartki na mecz.

W rozgrywkach podyktowano 41 karnych, z których wykorzystano 37, co daje skuteczność 90%.

Spotkania obejrzało 68971 widzów, co daje średnią 500 widzów na mecz.

Średni wiek zawodnika: 23 lata, 314 dni. Średni wiek strzelca: 24 lata, 217 dni.

11 razyMichał Bojek, Arkadiusz Oziewicz, Szymon Stanisławski
10 razyJakub Cesarek, Bartosz Kaszubowski, Damian Nowak, Maciej Prusinowski, Kamil Szczepański, Przemysław Szewczyk
9 razyDominik Cukiernik, Marcin Gregorowicz, Damian Jaroń, Marcin Kolasiński, Dominik Leśniewski, Mateusz Zawiska

Strzelcy bez karnych:

9 goliSZYMON STANISŁAWSKI
8 goliDawid Przezak
7 goliDominik Dukalski, Marcin Mirecki, Piotr Nowosielski, Samuel Uche Obi
6 goli Leândro, Mariusz Marczak, Kamil Matulka, Zbigniew Obłuski, Łukasz Staroń, Michał Stasiak, Przemysław Sztybrych
5 goliMichał Bojek, Dominik Cukiernik, Adam Czerkas, Adrian Ligienza, Łukasz Mitek, Arkadiusz Piech

Strzelcy karnych:

3 goleTOMASZ KARAŚ, WIKTOR ŻYTEK
2 golePrzemysław Jakóbiak, Błażej Karasiak, Mariusz Marczak, Piotr Nowosielski, Arkadiusz Oziewicz, Robert Sierant, Mariusz Solecki, Przemysław Szabat
1 golMichał Adamczyk, Jakub Cieciura, Michał Czaplarski, Adam Czerkas, Dominik Dukalski, Daniel Dybiec, Damian Jaroń, Rafał Kosiec, Dominik Lemanek, Jarosław Łowicki, Norbert Misiak, Oskar Osowski, Jewhen Romanow, Marcin Stańczyk, Michał Stasiak

Zmarnowane karne:

1 razDOMINIK DUKALSKI, MARIUSZ MARCZAK, PRZEMYSŁAW SZABAT, WOJCIECH WOCIAL

Strzelcy w I połowach meczów:

7 goliMARIUSZ MARCZAK
5 goliSzymon Stanisławski
4 goleJakub Kabala, Adrian Ligienza, Samuel Uche Obi, Dawid Przezak, Wojciech Wocial, Mateusz Zawiska
3 goleDominik Cukiernik, Dominik Dukalski, Przemysław Jakóbiak, Bartosz Kaszubowski, Jakub Kołaczek, Patryk Koziara, Leândro, Kamil Matulka, Łukasz Mitek, Krystian Puton, Łukasz Staroń, Przemysław Sztybrych

Strzelcy w II połowach meczów:

7 goliPIOTR NOWOSIELSKI
6 goliMichał Stasiak
5 goliDominik Dukalski, Marcin Mirecki
4 goleMichał Bojek, Adam Czerkas, Konrad Kowalczyk, Zbigniew Obłuski, Dawid Przezak, Robert Sierant, Szymon Stanisławski, Mikołaj Tokaj, Kamil Tomas
3 goleMichał Adamczyk, Leândro, Kamil Matulka, Łukasz Moneta, Bartosz Narożnik, Przemysław Nogaj, Damian Nowak, Samuel Uche Obi, Arkadiusz Piech, Mariusz Solecki, Łukasz Staroń, Przemysław Szabat, Przemysław Sztybrych, Przemysław Śliwiński, Maciej Świdzikowski, Kacper Wnuk, Grzegorz Wojdyga, Kamil Woźniak, Wiktor Żytek

Strzelcy u siebie:

6 goliDOMINIK DUKALSKI, DAWID PRZEZAK, MICHAŁ STASIAK
5 goliAdam Czerkas, Marcin Mirecki, Piotr Nowosielski, Łukasz Staroń
4 goleMarcin Kobierski, Leândro, Mariusz Marczak, Kamil Matulka, Samuel Uche Obi, Szymon Stanisławski, Przemysław Sztybrych
3 goleMichał Adamczyk, Dominik Cukiernik, Marcin Gregorowicz, Patryk Kamiński, Tomasz Karaś, Adrian Ligienza, Krystian Puton, Robert Sierant, Przemysław Śliwiński, Kacper Wnuk, Kamil Woźniak

Strzelcy na wyjeździe:

5 goliARKADIUSZ PIECH, SZYMON STANISŁAWSKI
4 goleMariusz Marczak, Łukasz Mitek, Piotr Nowosielski, Zbigniew Obłuski
3 goleMichał Bojek, Michał Gwiazda, Jakub Kabala, Konrad Kowalczyk, Norbert Misiak, Jacek Moryc, Damian Nowak, Samuel Uche Obi, Przemysław Szabat, Mikołaj Tokaj, Wojciech Wocial, Wiktor Żytek

Strzelcy jesienią:

9 goliPIOTR NOWOSIELSKI, SZYMON STANISŁAWSKI
8 goliDominik Dukalski, Mariusz Marczak, Dawid Przezak
7 goliMarcin Mirecki, Samuel Uche Obi, Michał Stasiak
6 goliAdam Czerkas, Leândro, Kamil Matulka, Zbigniew Obłuski, Łukasz Staroń, Przemysław Sztybrych
5 goliMichał Bojek, Dominik Cukiernik, Adrian Ligienza, Łukasz Mitek, Arkadiusz Piech, Robert Sierant, Przemysław Szabat

Strzelcy w przeliczeniu na minuty (przynajmniej 2 gole, decyduje średnia minut gry przypadająca na jedną bramkę):

67 minut KABY
75 minutMateusz Polit
76 minutPrzemysław Nogaj
99 minutArkadiusz Piech
102 minutySzymon Stanisławski

Minuty na boisku:

1530 minutJAKUB CIECIURA, ALEKSIEJ DUBINA, SZYMON GĄSIŃSKI, KONRAD KOWALCZYK, MICHAŁ KULA, BARTŁOMIEJ PACUSZKA, DOMINIK PUSEK, JEWHEN ROMANOW, ROBERT SIERANT, GRZEGORZ SKOWROŃSKI, MACIEJ ŚWIDZIKOWSKI, GRZEGORZ WAWRZYŃSKI, PAWEŁ WIŚNIEWSKI II

Żółte kartki:

8 kartekDAMIAN SAŁEK, ALEKSANDER ŚLĘZAK
7 kartekMarcin Adamczyk, Jacek Karbowniak, Sebastian Olczak, Arkadiusz Oziewicz, Robert Pisarczuk, Przemysław Sztybrych
6 kartekPaweł Bojaruniec, Piotr Golański, Łukasz Jasikowski, Szymon Maruszewski, Michał Żółtowski
5 kartekPiotr Augustyniak, Piotr Basiuk, Łukasz Chojecki, Adam Czerkas, Łukasz Fornalczyk, Michał Janowski, Tomasz Karaś, Szymon Kiwała, Damian Knera, Piotr Kobierski, Piotr Kuklewski, Adrian Łucki, Szymon Makowski, Kamil Mierzwiński, Robert Rokicki, Dawid Sarafiński, Dariusz Słomian, Przemysław Szabat, Mikołaj Tokaj, Michał Wójcicki, Rafał Zaborowski, Daniel Żurawski

Czerwone kartki:

3 kartkiALEKSANDER ŚLĘZAK
2 kartkiMarcin Adamczyk, Adam Czerkas, Tomasz Karaś, Jacek Karbowniak, Witold Rudnicki, Damian Sałek, Mateusz Zieliński
1 kartkaGrzegorz Arłukowicz, Bartosz Broniarek, Jakub Cesarek, Rafał Dawid, Paweł Drażba, Marcel Gąsior, Hubert Górski, Artur Haluch, Michał Janowski, Dawid Jarczak, Radosław Kamiński, Szymon Kiwała, Damian Knera, Marcin Kolasiński, Michał Kołba, Marcin Kruczyk, Patryk Krymarys, Piotr Kuklewski, Mariusz Marczak, Piotr Maślanka, Kamil Matulka, Cezary Michalak, Sebastian Olczak, Sebastian Ostrowski, Michał Panufnik, Arkadiusz Piech, Robert Pisarczuk, Konrad Przybylski, Damian Rakoczy, Jakub Rozwandowicz, Dariusz Słomian, Przemysław Szabat, Wojciech Szymanek, Daniel Szymczyk, Mikołaj Tokaj, Mateusz Wieteska, Przemysław Woźniczak

18 zawodnikówŁKS Łódź

Jokerzy – zawodnicy wchodzący z ławki i strzelający przynajmniej jedną bramkę (podano liczbę takich występów):

3 razyPRZEMYSŁAW NOGAJ, SZYMON STANISŁAWSKI
2 razyJarosław Łowicki, Konrad Perzyna, Przemysław Śliwiński, Kacper Wnuk, Kamil Woźniak
1 razRobert Bartczak, Daniel Bończak, Przemysław Bosak, Dawid Brewczyński, Dawid Dzięgielewski, Jardel, Kaby, Bartosz Kaszubowski, Szymon Kiwała, Martin Koćmierowski, Łukasz Koper, Adrian Ligienza, Mariusz Łukasiewicz, Krystian Matuszewski, Łukasz Moneta, Bartosz Mroczek, Bartosz Narożnik, Damian Nowak, Marek Osiński, Adam Patora, Damian Pawlak, Mateusz Polit, Patryk Pomianowski, Łukasz Radomski, Damian Rakoczy, Jakub Rozwandowicz, Konrad Rudnicki, Łukasz Rybak, Kamil Rytel, Dawid Sawicki, Jakub Stepnowski, Kamil Tomas

MKS Polonia Warszawa 49 5 59

Kolejno: nazwa klubu, żółte kartki, czerwone kartki, punkty (za każdą żółtą kartkę 1 pkt., za każdą czerwoną kartkę 2 pkt.)

Omega Kleszczów 100 610 9

Kolejno: nazwa klubu, średnia widownia na meczach drużyny u siebie, łączna widownia na meczach drużyny u siebie, liczba meczów drużyny u siebie (uwzględniono wszystkie spotkania z udziałem widzów; dane orientacyjne z dokładnością do 100 widzów)

Pogoń II Siedlce 200 1910 9

Kolejno: nazwa klubu, średnia widownia na meczach wyjazdowych drużyny, łączna widownia na meczach wyjazdowych drużyny, liczba meczów wyjazdowych drużyny (uwzględniono wszystkie spotkania z udziałem widzów; dane orientacyjne z dokładnością do 100 widzów)

Pogoń II Siedlce 200 3530 17

Kolejno: nazwa klubu, średnia widownia na meczach drużyny, łączna widownia na meczach drużyny, liczba meczów drużyny (uwzględniono wszystkie spotkania z udziałem widzów; dane orientacyjne z dokładnością do 100 widzów)

Pogoń II Siedlce 1 1 2 50%

Kolejno: nazwa klubu, karne wykorzystane, karne nie wykorzystane, karne łącznie, skuteczność wykorzystania karnych

Rzuty karne przeciwko drużynom (bronione)

Omega Kleszczów 0 0 0

Kolejno: nazwa klubu, karne obronione lub zmarnowane przez rywali, karne nie obronione, karne łącznie, skuteczność bronienia karnych

Ulubieńcy sędziów (wg różnicy pomiędzy karnymi podyktowanymi dla i przeciw drużynie)

GKP Targówek (Warszawa) 1 4 -3

Kolejno: nazwa klubu, karne dla drużyny, karne przeciw drużynie, bilans karnych (różnica karnych podyktowanych dla i przeciw drużynie)

Młodzieżowcy (procentowy udział zawodników ur. 1994-01-01 lub później w barwach drużyn – wg minut na boisku)