Pogrom w derbach! (fotogaleria)

Siedlecka Pogoń przegrała w derbach Mazowsza z Dolcanem Ząbki aż 1:6!

To gospodarze byli zespołem, który od pierwszych minut zaczął atakować bramkę Pogoni, a siedlczanie byli nastawieni na grę z kontrataku. Pierwszy groźny strzał w tym pojedynku oddał Damian Kądzior, ale jego uderzenie z trudem na rzut rożny sparował Rafał Misztal. Z minuty na minutę biało-niebiescy przejmowali inicjatywę na placu gry co przyniosło efekt w 22 minucie, kiedy to podopieczni Marcina Sasala wyszli na prowadzenie.  Najpierw sytuacji sam na sam nie wykorzystał Kamil Dmowski, jednak po chwili futbolówka sparowana przez bramkarza spadła pod nogi Mariusza Rybickiego, a ten uderzeniem sprzed pola karnego umieścił piłkę w siatce. Dolcan podrażniony stratą gola szybko ruszył do odrabiania strat. W 25 minucie zespół z Ząbek zmarnował groźną kontrę, kiedy to wychodził 3 na 2 zawodników. Dwie minuty później były piłkarz siedleckiej Pogoni Antonio Calderón zagrał na skrzydło do Damiana Jakubika, ten od razu próbował podawać do dobrze ustawionego na piątym metrze Marcina Krzywieckiego, jednak w ostatniej chwili piłkę na róg wybił Konrad Wrzesiński. W 32 minucie ponownie stuprocentową sytuację miał Dolcan. Jakubik dośrodkował w pole karne do Michała Bajdura, ten będąc w polu karnym uderzył po ziemi tuż przy słupku, ale znakomitą interwencją popisał się Rafał Misztal, który obronił ten strzał nogą. 38 minuta: Bajdur stanął „oko w oko” z Misztalem i to golkiper Pogoni po raz kolejny popisuje się dobrą obroną. Dolcan za wszelką cenę chciał zdobyć bramkę przed przerwą i to udało mu się w 43 minucie, kiedy to Kamil Wiktorski wykorzystał złą interwencję bramkarza biało-niebieskich i lobem umieścił futbolówkę w siatce. Jeszcze przed przerwą zespół z Ząbek mógł wyjść na prowadzenie, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Paweł Tarnowski.

Drugą odsłonę z wysokiego „C” rozpoczęli gracze Dolcanu, którzy już w 46 minucie wyszli na prowadzenie. Po składnej akcji całego i uderzeniem sprzed pola karnego na listę strzelców wpisał się Damian Kądzior. W 62 minucie Daniel Gołębiowski minął Misztala i oddał strzał na bramkę, jednak futbolówkę z linii bramkowej wybił jeden z zawodników Pogoni. Sześć minut później Gołębiewski znalazł się w doskonałej sytuacji i tym razem już trafił do bramki. W 68 minucie było już 3:1. Gospodarze wyprowadzili akcję 4 na 2 i gola strzelił Damian Jakubik. Pięć minut później Adam Duda znalazł się w doskonałej sytuacji, ale uderzył z kilu metrów wprost w bramkarza. W 79 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego swoją drugą bramkę zdobył Gołębiewski. Wynik meczu na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry ustalił Damian Świerblewski, który po składnej akcji skierował piłkę do pustej bramki. Po bardzo słabej drugiej połowie siedlecka Pogoń przegrała aż 1:6.

Następne spotkanie Pogoń Siedlce rozegra w sobotę 28 listopada z Chrobrym Głogów.

20.11.15, 18:00 – Ząbki

I liga: Dolcan Ząbki – Pogoń Siedlce 6:1 (1:1)

Bramki: Kamil Wiktowski 43, Damian Kądzior 46, Daniel Gołębiewski 68, 79, Damian Jakubik 70, Damian Świerblewski 85 – Mariusz Rybicki 22

Dolcan: Mateusz Kryczka – Damian Jakubik, Szymon Sawala, Kamil Wiktorski, Piotr Petasz – Damian Kądzior (82 Adrian Ligienza), Antonio Calderón, Igor Sapała, Paweł Tarnowski, Michał Bajdur (68 Damian Świerblewski) – Marcin Krzywicki (52 Daniel Gołębiewski)

Pogoń: Rafał Misztal – Konrad Wrzesiński, Rafał Zembrowski, Daniel Dybiec, Daniel Chyła – Piotr Ceglarz, Kamil Dmowski (57 Ernest Dzięcioł), Marcin Paczkowski (71 Piotr Krawczyk), Krzysztof Bodziony (57 Dawid Dzięgielewski), Mariusz Rybicki – Adam Duda

Żółte kartki: Damian Jakubik 12, Szymon Sawala 44, Daniel Gołębiewski 63 – Mariusz Rybicki 43, Konrad Wrzesiński 62, Daniel Chyła 83

26 odpowiedzi

1. HEJ Pogoń Sied(L)ce chcemy nowego tenera a nie [edit by Mateusz Ciulak] który udaje trenera
    HEJ Pogoń Pogoń chcemy nowego trenera

2. W dzisiejszym meczu Dolcan Ząbki pokazał klubowi MKP Pogoń Siedlce gdzie jest jego miejsce. Porażka boli a tak wysoka jeszcze bardziej. Ale jednak bardziej boli to jak nasz klub jest zarządzany przez obecne i poprzednie władze. Panie Materski jak Panu nie wstyd i Pana kolegom z Zarządu. Klub Dolcan Ząbki pokazuje że można zrobić oświetlenie w ciągu kilku miesięcy, jak budować drużynę która obecnie będzie liczyć się w walce o Ekstraklasę i najważniejsze jak profesjonalnie zarządzać drużyną. Niech Pan i Pana koledzy zostawią ten klub bo tylko go niszczą, gdzie ten sponsor Panie Materski – powiem Panu nie ma i nie będzie bo nikt poważy z taką osobą jak Panie nie będzie rozmawiał i nie da pieniędzy. Dziwię się że Miasto nie weźmie klubu pod swoje skrzydła i nie ogłosi propozycji kupna klubu bo inaczej grupa wzajemnej adoracji przy obecnym statucie klubu będzie niszczyć piłkę nożną w Siedlcach. Pewnie zaraz posypią się komentarze na temat OD i F3 ale dlatego własnie nie ma nas na trybunach bo dosyć robienia z kibiców baranów i ciągłego obiecywania a kończy się jak zawsze. Pozdrawiam – ZIMA OD13

3. Wyglądało to na ustawiony mecz ,szczególnien w drugiej połowie.Wynik sprawiedliwy to 10;1.

4. Byłem widziałem ten koszmar 🙁 O co chodzi cały czas się zastanawiam???Wstyd że ja pier……. przegrać rozumiem można ale aż 1-6??To przestaje być śmieszne!!POGOŃ GRAĆ KUR…A MAĆ !!!!

5. nie wiem co powiedziec… co napisac… po prostu zal mi sciska… i chyba kupie masc na bol dupy.. bo to jest paranoja mozna przegrac owszem ale nie tyle bylem widzialem chyba przez ten mecz nie usne, to co pokazali dzisiaj NASI GRAJKOWIE to jakby kazali im przegrac ten mecz…

ZERO AMBICJI WALKI Obrona gdzie WY BYLISCIE co WY ROBILISCIE przeczytajcie to i zastanowcie sie czy gracie bo nie ma kasy w klubie i dlatego WAM sie tak chce czy moze po prostu olewacie to.. bo juz zima idzie.. to po co grac k…… mac!!! co jest grane

Moze jakies refleksje co zrobi prezes ? ZWOLNI TRENERA… PAnei Materski moze troche dla klubu wiecej , chociaz jak Pan nie umial nawet przez mikrofon nawijac na meczu bo i tak sie PAN mylal tak POGON WYNIKAMI Tez sie myli !

SERCE BOLI i co znowu zimny prysznic.. teraz 3 mecze wygramy i nie poddamy sie… a potem 7 porazek i bedziemy liczyc na cud… bo moze ktos sie wycofa i znowu zostaniemy ehhhhh

6. A co wy sie spodziewaliscie cudow , druzyna budowana w ciagu 2 tygodni z zawodnikow z lapanki bądź niechcianych , co prawda byly mecze ze Pogon przegrala na wlasne zyczenie , ale fakt w ilu meczach sedziowie gwizdali na niekorzysc , jak w sosnowcu karny dla zagłębia z kapelusza , jak z chojnicami bramka prawidkowa nie uznana , z Arka , ze Stomilem karnego nie bylo a nam prawidlowej nie uznaja to sa właśnie te pmylki w ktorych traci sie cenne punkty , a wage nawet srodka tabeli ,kazdego krzywdzi sedzia ale do cholery nie tak jak nasaa Pogoń , czy taki Stomil jest od nas lepszy napewno nie , tylko Stomil w 16 meczach dostaje 7 rzutow karnych z czego wlasnie decuduje 1 bramka na wage 3 pkt ,a Pogon w 16 meczach ani jednego karnego , nie ma co winic trenera Sasala , bo i tak w krotkim czasie zrobil zduzyne , na wiosne duzo meczy gramy w Siedlcach to powinno pomoc , co wyscie sie okrętu spodziewali , przed sezonem Pogon skazywana byla jako murowany kandydat do spadku, to co maja powiedziec w takim Grudziądzu? Spokojnie sezon sie jeszcze nie skończył mamy jeszcze wiosne ,tylko narzekać najprościej

1. Wagon masz rację a dla maruderów i wiecznych pesymistów krótko macie swój czas możecie sobie ulżyć ile się da.

2. Kolego drużyna o której mówisz jest budowana (nie mylić ze słowem zbudowana) od lipca 2015 do tej chwili. To więcej niż 2 tygodnie czasu. To prawie 5 miesięcy przez które nie zbudowano nic szczególnego, bo wystarczy spojrzeć na statystyki. Proponuję abyś zechciał sie zainteresować ile zarabia trener i „jego grupa zawodników” bo takowa istnieje od początku. Ile pieniędzy to kosztuje , a co w zamian ? Od stycznie nie będzie w Pogoni 7-9 obecnych zawodników. Dojdą inni , jak myślisz kto to załatwi i za ile ? Na koniec sezonu będzie gadka że od stycznia było za mało czasu itd, Ten scenariusz już był w Pogoni „przerabiany”. A od przyszłego sezonu ponowne układanie „klocków” i narzekanie że mało czasu itd. Sporo jest ludzi tutaj, którzy dają się nabierać na jakieś brednie padające z ust trenera i zarządzających Pogonią.

7. Wiedziałem że się teraz zacznie. Banda pesymistów i neurotyków musi wylać swoje żale i wiadro pomyj na piłkarzy i trenera. Na zawsze wierni tylko prawdziwi kibice. Ave Pogoń. 🙂 Niektórzy to spodziewali się awansu do ekstraklasy i zwycięstwa za zwycięstwem. Pozdrowienia dla piłkarzy i trenera Sasala, Co cie nie zabije to cię wzmocni oby z Chrobrym zakończyć dobrze przed przerwą zimową.

8. Wagon, Aro jestem tego samego dania co Wy. Panie Sasal brawo za to co pan stworzył w ciągu kilku miesięcy. Chłopaki na boisku robią dobrą robotę a problem tkwi w dwóch kwestiach: po pierwsze to brak prezesa niestety. Pan Materski nie jest odpowiednią osobą na to stanowisko, oczywiście nie chcę obrażać ale taka jest prawda. Po drugie: po całej rundzie na ” wyjeździe” drużyna ma prawo być zmęczona. Tyle z mojej strony.Mam nadzieję że na wiosnę spotkamy się wszyscy przy Jana Pawła:) pozdrawiam

9. Ja też mam nadzieję, że na wiosnę będzie dobrze. Tylko , że przy Jana Pawła II kompletnie się nic nie dzieje. Byłem dziś i widziałem prace. Wykopane parę metrów rowka. I to wszystko. Mam nadzieję, że zima będzie lekka.

10. Pragnę zauważyć, że większość narzeka na sędziów, a myślę że warto bardzo pochwalić Rafała Misztala. Drużyny 1 ligowe w tym sezonie mają lekko mówiąc słabych bramkarzy.
    Zawisza – Sapela wczoraj katastrofalny błąd skutkował golem dla Arki, w poprzednich meczach także nie zachwycał interwencjami.
    Arka – Jałocha bramkarz robiący dużo błędów.
    Dolcan – Kryczka czasami popełnia także rażące błędy.
    Chrobry – Janicki również
    Olimpia – Fabiniak
    I wiele innych.
    Bramkarze puszczające podobne szmaty co Junior w poprzednim sezonie.
    Jest wielki wstyd że Pogoń przegrała 6:1. Ale kilka bardzo dobrych interwencji miał Misztal. Gdyby nie on spotkanie zakończyłoby się wynikiem dwucyfrowym.
    Jak 6-1 to wstyd to jak moglibyśmy nazwać wynik 10-1?

11. Nie ma co dramatyzować !!!! Co mają powiedzieć kibice Realu albo Manchesteru City ? Tam to są dopiero dramaty. A taka porażka Z Dolcanem to nic wielkiego. A dziś do poziomu Pogoni to i siatkarze KPS-u się zniżyli.

12. A te całe OD to grupa starych kawalerów którzy myślą że pozjadali wszystkie rozumy , prawie każdy olewa te wasze protesty ,bo są rzeczy ważniejsze w życiu takie jak rodzina , a nie hobby jakim jest piłka nożna , nie macie co robić i wymyślacie sobie protesty do których młodzi z F3 mają się dostosowac

1. Zima, jest ok – oprócz tego ze strasznie się pompuje podczas gadki…bez spiny i tak Legia z wami zgody nie przybije.
        ps. Pozostają wam Puławy taki Legijny FC…kibic z Siedlec

1. człowiku ja tez mam rodzine żone syna wiec nie jestem kawalerem a z całego serca popieram ten protest bo dobro NASZEGO klub leży mi na Sercu i chce samego dobrego dla KLUBU a nie tak jak ty siedzieć na dupie i cicho i nic nie robić
      Władzie klubu muszą wiedzieć że są osoby w Siedlcach gdzie dobro klubu leży na Sercu i że o klub i jego dobro Ktoś walczy a nie przyjuje to co wyczynia niełdacznicy z zarządu klubu
      AVE POGOŃ SIED(L)CE

13. Tak jak w Dolcanie pogonili Sasala tak i tu powini- facet bez jaj i pomysłu. To nie chodzi o przegrana 6:1 choć to wstyd ale o to ze nie ma poprawy, było juz 3 rożnych trenerów sklay wymieniane ciagle i nic. Przeciez to widac ze zarządzają klubem ludzie bez żadnego pomysłu, bez ambicji. Za kazdym razem szukają kozła ofiarnego ale przy stołkach sie trzymają !

14. Oj nie czepiajmy się szczegółów ,są tam i jacyś ochajtani ,ale tak się utarło bo jednak większość tam to starzy kawalerzy i to oni głównie cuduja tak jak z tymi protestami ,każdy stary kawaler ma swój świat to wiadomo od zawsze i swoje upodobania, ty masz żonę to ok ,a ze jesteś z nimi to tez nic zlego

15. grupa starych kawalerów ogłosila sobie protest…mam nadzieje ze na zawsze.jedzcie na Legiunie Ząbki i Puławy.chyba że i tam już macie protest.

16. Zima dobrze powiedziane. Jestem na meczach w Siedlcach czasem zabiorę wnuka. Jak widzę umiesz pogodzić miłość do rodziny z pasją kibicowania. Z drugiej strony dziwią mnie głupie wpisy jakiegoś osobnika typu …” ,bo są rzeczy ważniejsze w życiu takie jak rodzina , a nie hobby jakim jest piłka nożna….” Jeżeli dla ciebie tak ważna jest rodzina to zajmuj się nią i nie mów innym co mają robić i kogo stawiać na pierwszym czy kolejnym miejscu. Masz swoje życie to nim się zajmuj.

17. to nie jast wina pilkazy tylko ich psychiki bo jak bim zalezalo to by grali atak to huj maja na i z was sie smieja najlepie dajcie uchodzcuw i im bedzie zalezyc bo nie maja nic do stracenia