bRAWA dla siedlczan!

Na zakończenie Mistrzostw Polski seniorów w biegach narciarskich siedlecki klub UKS Rawa Siedlce wywalczył dwa medale.

Wyśmienite nastroje towarzyszą reprezentantom UKS Rawa Siedlce po ostatniej konkurencji Mistrzostw Polski seniorów w biegach narciarskich, jaką były sztafety czteroosobowe w rywalizacji kobiet i mężczyzn. Na starcie pojawiło się 5 sztafet kobiecych, które biegły na dystansie 5 km (2x klasyk, 2x łyżwa) i 8 ekip męskich, w których każdy z narciarzy biegał 7,5 km. Rawa wystawiła w tej konkurencji aż trzy sztafety: dwie męskie i jedną żeńską.

Bardzo ciekawie przebiegała rywalizacja wśród mężczyzn. W klasycznej części dystansu najlepsi okazali się reprezentanci LKS Poroniec Poronin, którzy o ponad pół minuty wyprzedzali UKS Regle Kościelisko. Trzeci na tym etapie byli zawodnicy MKS Istebna. Siedlecka sztafeta w składzie: Damian Duk, Maciej Staręga, Daniel Iwanowski, Paweł Klisz na pierwszym pomiarze czasu zajmowała ostatnie miejsce. Im bliżej było mety, tym siedlczanie odrabiali straty. Po 15 km zajmowali piąte miejsce tracąc ok. 2 minuty. Na 7,5 km przed metą byli na czwartej pozycji, by ostatecznie za sprawą doskonale finiszującego Pawła Klisza zdobyć tytuł mistrzowski! Siedlecka sztafeta wyprzedziła drugą na mecie sztafetę MKS Istebna o 28 sekund, a na najniższym stopniu podium uplasowali się biegacze z Kościeliska. Druga ze sztafet Rawy (Patryk Borkowski, Tomasz Filipek, Karol Filipek, Arkadiusz Posiadała) zajęła ósmą lokatę.

WYNIKI – mężczyźni

U kobiet od startu do mety prowadziły zawodniczki LKS Hilltop Wiśniowa-Osieczany (z Sylwią Jaśkowiec w składzie) i wygrały rywalizację. Do przetasowań dochodziły za ich plecami. Miłym tego skutkiem jest wywalczenie, po niezwykłej walce trzeciego miejsca przez naszą sztafetę! Daria Krupa, Justyna Stefaniuk, Kamila Borkowska i Anna Bielecka zostały brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski seniorów w sztafecie.

WYNIKI – kobiety

Ogółem w tegorocznych Mistrzostwach Polski siedlecki klub zainkasował kilka medali: cztery indywidualne (złoto Staręgi w sprincie, złoto w biegu na 30km, srebro Klisza w sprincie, brąz Staręgi w biegu na 10 km) i zespołowo (złoto Staręgi i Klisza w team sprincie, złoto sztafety męskiej i srebro sztafety żeńskiej).

źródło: własne / skipol; foto: skipol