Pod dyktando Łotwy (fotogaleria)

V Międzynarodowy Turniej im. Jana Hawrylewicza upłynął pod znakiem dominacji sztangistów z Łotwy. Organizatorem memoriału był WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

W zmaganiach wzięło udział 23 zawodników i 14 zawodniczek. Nasz region reprezentowali zawodnicy WLKS oraz Feniksa Siedlce. Międzynarodowy pierwiastek stanowili sztangiści z Białorusi, Litwy i Łotwy.

Powoli tradycją memoriału Hawrylewicza staje się dominacja łotewskich sztangistów. Wśród kobiet najlepsza okazała się Rebeka Koha (rocznik 1998). Łotyszka stoczyła zacięty bój z Białorusinką Ludmiła Pankową (obie osiągnęły identyczne wyniki w rwaniu i podrzucie – 86 kg i 106 kg), ale Koha wygrała dzięki mniejsze wadze ciała. W punktacji Sinclaira zdobyła ona 278,6 pkt. Na trzecim miejscu uplasowała się Daniela Ivanova (rocznik 2002!) z Łotwy. Najlepszą Polką okazała się Katarzyna Feledyn (65 kg+84 kg) z Wisły Puławy, która została sklasyfikowana na czwartej lokacie.

Wśród mężczyzn zwyciężył Ritvas Suharevs (rocznik 1999), który dźwignął w dwuboju łączny ciężar o masie 329 kg (151+178). Wynik Łotysza w klasyfikacji Sinclaira to 408,2. Na drugi miejsce został sklasyfikowany Patryk Słowikowski (145+177), reprezentujący Mazovię Ciechanów. Najniższy stopień podium zajął Dienis Pracenka z Białorusi. Karol Doleszczak (WLKS) zakończył zmagania na 11 lokacie.