Tłumy na Warcie (fotogaleria)

Pięć lat temu siedlecka Pogoń uzyskała awans do II ligi. Wyczekiwana promocja na poziom centralny zbiegła się w czasie z oficjalnym otwarciem nowego stadionu.

Grubo ponad 3 tysiące widzów oglądało na żywo mecz Pogoni z Wartą Sieradz, decydujący o awansie biało-niebieskich do II ligi. Wejście na to historyczne spotkanie było darmowe, ale biletowane. Jeden kibic mógł odebrać maksymalnie 4 bilety, co doprowadziło do długiego czekania na wejściówki w kolejce. Było warto!

Sam mecz był niezwykle emocjonujący i miał niespodziewany przebieg. Walcząca o utrzymanie Warta rzuciła się na siedlczan w pierwszych minutach i już po kwadransie z niewielkim okładem powinna prowadzić 3:0, a później było jeszcze gorzej. Na szczęście dla Pogonistów do przerwy było „tylko” 0:1. Kilku siedleckich piłkarzy wyglądało na sparaliżowanych stawką spotkania. W przerwie trenerski duet Grzegorz Siedlecki – Grzegorz Wędzyński musiał zareagować i dokonał potrójnej zmiany. Minuty uciekały, a wyrównania nie było. Na domiar złego w 84 minucie Marcin Kobierski pogrążył – jak się wówczas wydawało – Pogoń.

Kilka minut do końca, 0:2 na tablicy świetlnej – niektórzy kibice stracili nadzieję i zaczęli opuszczać stadion ROSRRiT. W 87 minucie nadzieje w serca siedlczan wlał jednak Egipcjanin Mohamed Eid, pakując piłkę do siatki po rzucie rożnym. W ostatnich sekundach Pogoń miała kolejny rzut rożny, który na bramkę zamienił niezawodny Jacek Kosmalski. Pogoniści radowali się z remisu jak ze zwycięstwa, zaś Warta ruszyła z pretensjami do sędziego. Dwóch piłkarzy z Sieradza obejrzało czerwone kartki po końcowym gwizdku.

Kilka godzin później do Siedlec napłynął komunikat z Legionowa: Broń przegrała 0:2 z Legionovią. II liga dla Pogoni! Awans sprzed 5 lat był początkiem nowej ery w dziejach siedleckiego futbolu, a bez niego nie byłoby biało-niebieskich na zapleczu ekstraklasy.
Maciej Sztajnert

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

11 czerwca 2011, 15:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)
III liga łódzko-mazowiecka: Pogoń Siedlce – Warta Sieradz 2:2 (0:1)
Bramki: Mohammed Eid 87, Jacek Kosmalski 90 – Kacper Jezierski 8, Marcin Kobierski 84
Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński – 16. Łukasz Wójcik (46, 23. Aleksiej Dubina), 6. Wiktor Borowickij (46, 24. Mohammed Eid), 3. Emmanuel Emehel, 2. Piotr Talar – 8. Robert Kwiatkowski, 17. Przemysław Rodak, 19. Mariusz Marczak (67, 10. Marek Kaliszewski), 5. Dariusz Dziewulski (46, 11. Marcin Paczkowski), 22. Damian Guzek – 20. Jacek Kosmalski
Warta: 89. Grzegorz Robakiewicz – 9. Dawid Przezak, 4. Khady Kazadi-Leonowicz, 6. Łukasz Markiewicz, 23. Przemysław Sosnowski – 77. Bartosz Kozieł, 10. Łukasz Mitek (59, 7. Piotr Kobierski), 18. Tomasz Swędrowski (77, 5. Tomasz Twardawa), 8. Mariusz Graczykowski (73, 2. Michał Zawalich), 14. Kacper Jezierski – 20. Robert Kowalczyk (80, 11. Marcin Kobierski)

Żółte kartki: Przezak, Zawalich, Kowalczyk, M.Kobierski, Robakiewicz

Po meczu drugimi żółtymi kartkami i w konsekwencji czerwonymi zostali ukarani zawodnicy Warty – Robert Kowalczyk i Marcin Kobierski.