poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Górnik wygrywa po golu Bonina (fotogaleria)

Pogoń Siedlce na zakończenie obozu zagrała mecz kontrolny z Górnikiem Łęczna. Siedlczanie przegrali to spotkanie 0:1.

Do składu Pogoni po kontuzji wrócił Mateusz Żytko, który zagrał pierwszy sparing w tym okresie przygotowawczym.

Spotkanie dobrze rozpoczęli gracze Górnika Łęczna, ponieważ już w 7 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego futbolówkę strzałem z przewrotki do bramki skierował Grzegorz Bonin. W kolejnych minutach gospodarze dalej przeważali na boisku. W 29 minucie uderzenie Piotra Grzelczaka z kilku metrów na róg wybił Rafał Misztal. Dziewięć minut później Łukasz Tymiński strzelał na bramkę z około 25 metrów i po raz kolejny w bramce dobrze interweniował Misztal.

W drugiej odsłonie mecz się wyrównał. Pogoń grała aktywniej w ofensywie. Dobrze spisywał się Cezary Demianiuk, który napędzał akcje z przodu. Dobrych okazji w ekipie z Siedlec nie wykorzystał Konrad Wrzesiński oraz Piotr Kurbiel. Natomiast w zespole Górnika bramki mogli zdobyć Przemysław Pitry i Grzegorz Bonin.

Były obrońca Pogoni Rafał Zembrowski został zawodnikiem I-ligowego Znicza Pruszków.

Kolejny sparing biało-niebiescy rozegrają w czwartek 14 lipca o godzinie 17 w Kielcach z greckim AÉK Ateny.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

09.07.16, 15:30 – Łęczna

Sparing: Górnik Łęczna – Pogoń Siedlce 1:0 (1:0)

Bramka: Grzegorz Bonin 7

Górnik: 79. Sergiusz Prusak – 6. Paweł Sasin (81, 27. Adrian Basta), 17. Radosław Pruchnik (88, 31. zawodnik testowany), 29. Łukasz Bogusławski (88, 23. Maciej Szmatiuk), 2. Leandro (82, 16. zawodnik testowany) – 15. Grzegorz Bonin, 4. Szymon Drewniak, 5. Łukasz Tymiński (59, 20. zawodnik testowany), 45. Przemysław Pitry, 8. Grzegorz Piesio (71, 19. Dariusz Jarecki) – 24. Piotr Grzelczak (64, 18. Bartosz Śpiączka)

Pogoń: 12. Rafał Misztal (46, 1. Przemysław Frąckowiak) – 77. Konrad Wrzesiński (64, 15. Łukasz Wójcik), 4. Arkadiusz Jędrych (83, 20. Michał Panufnik), 5. Mateusz Żytko, 23. Daniel Chyła – 27. Damian Świerblewski (72, 95. Patryk Ciulak), 7. Daniel Dybiec (72, 17. Piotr Krawczyk), 17. Piotr Krawczyk (46, 13. René Sterckx), 26. Grzegorz Tomasiewicz (64, 28. Piotr Kurbiel), 19. Michał Bajdur – 9. Daniel Gołębiewski (46, 21. Cezary Demianiuk)

źródło: własne; foto: Kamil Sulej