Niedziałek spisał się doskonale!

Łukasz Niedziałek (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) wywalczył złoty medal w chodzie na 10 km w 1 Mistrzostwach Juniorów Młodszych U18 w lekkoatletyce.

Polski Związek Lekkiej Atletyki wysłał ponad 40 reprezentantów na zmagania w inauguracyjnej edycji Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych U18, które rozpoczęły się 14 lipca w gruzińskim Tbilisi. W grupie lekkoatletów z całej Polski, znalazł się wychowanek WLKS Siedlce-Nowe Iganie Łukasz Niedziałek.

Rok 2016 już od samego początku jest wyjątkowo udany w wykonaniu siedleckiego chodziarza. W lutym na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w rywalizacji na 5 km o około minutę poprawił dotychczasowy rekord kraju osiągając rezultat 20:48.63. W kwietniu w czeskich Podebradach uzyskał swój rekord życiowy na otwartej przestrzeni. Pokonanie dystansu 10 km w czasie 43:43 dało mu kwalifikację na wspomniane mistrzostwa.

Siedlecki chodziarz był klasyfikowany na czwartej pozycji spośród startujących w Tbilisi. Rywalizacja na trasie zweryfikowała wcześniejsze wyniki. Łukasz okazał się bezkonkurencyjny i dotarł na metę jako pierwszy (44:06.49)! Złoty medal mistrzostw Europy U18 jest jak dotychczas jego największym sukcesem w karierze. Zawodnik WLKS wygrał zdecydowanie, wyprzedzając drugiego Turka Abdulselama Imuka o ponad minutę (45:30.41). Trzeci na mecie zameldował się Francuz David Kuster (45:56.98). Rywalizację ukończyło 20 na 24 startujących chodziarzy.

Trenerem klubowym zawodnika w WLKS Siedlce-Nowe Iganie jest Janusz Goławski.

źródło: własne; foto: galeria.trojmiasto.pl