Zwycięstwo rugbistów w próbie generalnej (fotogaleria)

Zwycięstwo rugbistów w próbie generalnej przed nowym sezonem Ekstraligi startującym w ostatni weekend marca. Podopieczni Andrzeja Kozaka wygrali 15:10 z Budowlanymi Lublin.

Budowlani to przeciwnik doskonale znany siedlczanom. Z boisk Ekstraligi, ale nie tylko. Za sterami lubelskiej drużyny zasiada Stanisław Więciorek, natomiast w jej kadrze można znaleźć znajome nazwiska: Jakuba Bobruka, Bartłomieja Jasińskiego, Piotra Psuja czy Piotra Skałeckiego.

Kozak musiał sobie radzić bez Dawida Dybowskiego i Norberta Kargola. Obaj powinni być do jego dyspozycji na pierwszy mecz nowego sezonu.

CZTERY KWARTY

Sparingowy mecz rozegrano w systemie 4×20 minut. Punktowano jedynie za pomocą przyłożeń. Jako pierwszy o punkty postarał się Mateusz Lament, który popisał się efektowną indywidualną akcją. Budowlani doprowadzili do remis, a następnie wyszli na prowadzenie za sprawą Patryka Ćwieki. W trzeciej i czwartej kwarcie dwukrotnie przyłożył Maciej Panasiuk i przyczynił się do końcowego zwycięstwa Pogoni w rozmiarze 15:10.

Warto wspomnieć o drugiej kwarcie, która była nadzwyczaj pechowa dla rugbistów z Koziego Grodu. Najpierw urazu barku nabawił się Gruzin testowany w Budowlanych, a niedługo później poważnie wyglądającej kontuzji oka doznał Marcin Dzioch. Obu do szpitala zabrała karetka.

Pogoniści zaczną nowy sezon w sobotę 25 marca o 16:00. Na głównym boisku obiektu ROSRRiT podejmą wtedy KS Budowlani Łódź.

12.03.17, 14:10 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)
Sparing: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Budowlani Lublin 15:10 (5:5, 5:10, 10:10)
Pogoń: Paweł Antoszczuk (I, II, IV), Rafał Biernacki (II, III, IV), Tomasz Biernacki (I, IV), Adrian Chróściel (I, III), Mateusz Dąbrowski (II, III), Adam Dudek (II), Daniel Gdula (I, II, III), Paweł Grabski (I, III), Rafał Janeczko (I, II, III, IV), Paweł Krasuski (II, IV), Mateusz Lament (I, II), Kamil Łódzki (I, III, IV), Michał Mirosz (I, III), Grzegorz Muszyński (I, II, III, IV), Bartosz Nasiłowski (II, III), Maciej Panasiuk (I, II, III, IV), Dawid Rajewski (II, IV), Przemysław Rajewski (I, II, III, IV), Tomasz Rokicki (I, II, III, IV), Paweł Stempel (III, IV), Paweł Tokarski (II, III), Daniel Trybus (I, III, IV), Michał Węzka (II, III), Michał Wierzejski (I), Paweł Zając (II, IV)