Pogoniści pokazali moc. Beniaminek z Łodzi bez szans (fotogalerie)

Podopieczni Andrzeja Kozaka zainaugurowali nowy sezon od zwycięstwa 41:0 z KS Budowlani Łódź.

Przed sezonem Pogoń zakontraktowała trzech zawodników o uznanej marce w polskim światku rugby. Tomasz Rokicki znalazł się w wyjściowej piętnastce na mecz z Budowlanymi, Rafał Janeczko zameldował się po przerwie, zaś Paweł Grabski pauzował z powodu przeziębienia. Łodzianie to nowa ekipa w Ekstralidze, która zastąpiła wycofanego z rozgrywek Orkana Sochaczew. Cel Budowlanych to utrzymanie miejsca w ekstraklasie.

Zza linii bocznej poczynaniami KS Budowlani dowodził Merab Gabunia, czyli zawodnik, który przez kilka lat gry na polskich boiskach wyrobił sobie znakomitą markę. W składzie łodzian pojawiło się czterech Gruzinów i Ukrainiec – znany z występów w Pogoni – Artem Hłynka.

KS Budowlani przed pierwszym gwizdkiem był swego rodzaju niewiadomą. Siedleccy rugbiści nie zlekceważyli mniej zgranego rywala i od pierwszych minut pokazali swoją moc. Podopieczni Andrzeja Kozaka szczególnie dobrze radzili sobie w oskrzydlających atak. Tomasz Biernacki, Mateusz Lament i Przemysław Rajewski raz po raz dziurawili obronę przyjezdnych. W pierwszej połowie siedlczanie nie dali pograć Budowlanym. Beniaminek z Łodzi niezwykle rzadko gościł na połowie Pogoni, a wynik na półmetku (24:0) oddawał przebieg meczu. Po przerwie drużyna Kozaka udokumentowała swoją ewidentną przewagę kolejnymi trzema przyłożeniami.

W sobotę 1 kwietnia Pogoń zmierzy się w Gdyni z Arką. Początek meczu o 13:00.

25.03.17, 15:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)
Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – KS Budowlani Łódź 41:0 (24:0)
Punkty: Tomasz Biernacki 10 (2 P), Mateusz Lament 10 (2 P), Daniel Gdula 9 (P, 2 pd), Maciej Panasiuk 5 (P), Michał Węzka 5 (P), Rafał Janeczko 2 (pd)
Pogoń: 1. Michał Wierzejski (41, 17. Rafał Biernacki), 2. Adrian Chróściel, 3. Paweł Tokarski (78, 16. Paweł Zając), 4. Dawid Dybowski (68, 20. Dawid Rajewski), 5. Marek Mirosz (41, 19. Kamil Łódzki), 6. Grzegorz Muszyński, 7. Paweł Antoszczuk (68, 18. Paweł Krasuski), 8. Maciej Panasiuk, 9. Daniel Trybus (41, 22. Rafał Janeczko), 10. Daniel Gdula, 23. Tomasz Biernacki, 24. Tomasz Rokicki, 13. Michał Węzka, 14. Mateusz Lament (75, 19. Mateusz Dąbrowski), 15. Przemysław Rajewski (58, 11. Adam Dudek)
KS Budowlani: 1. Adam Sawicki, 2. Bartosz Zabokrzycki, 3. Luka Czirgadze, 4. Paweł Poniatowski, 5. Erekle Cheladze, 6. Artur Kiedos, 7. Maciej Kociński, 8. Kacper Ławski, 9. Givi Losaberidze, 10. Bondo Pruidze, 11. Kamil Szczepaniak, 12. Artem Hłynka, 13. Bartosz Pustkowski, 14. Bartłomiej Szczukocki, 15. Kamil Brzozowski. Grali także: 16. Radosław Kozłowski, 17. Łukasz Walczak, 18. Marcin Sądelski, 20. Maciej Zieliński, 21. Dawid Tarnawski, 22. Islam Rudenko, 23. Przemysław Pietrzak, 24. Michał Szczukocki

Żółta kartka: Paweł Tokarski 65