wtorek, 19 marca 2024r.

Historyczny sukces Niedziałka w Pucharze Europy!

Łukasz Niedziałek (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) zdobył brązowy medal Pucharu Europy w chodzie sportowym w czeskich Podiebradach. Swój występ okrasił nowym rekordem Polski U18 na 10 km.

W Pucharze Europy w chodzie sportowym, rozegranym w czeskiej miejscowości Podiebrady, uczestniczyło trzech reprezentantów WLKS Siedlce-Nowe Iganie: Łukasz Niedziałek, Robert Goławski (obaj startowali na 10 km) oraz Olga Niedziałek (10 km). Znakomicie spisał się pierwszy z nich.

Utalentowany Łukasz Niedziałek wywalczył brązowy medal i jednocześnie poprawił rekord Polski U18 na dystansie 10 kilometrów. Pochodzący z Żeliszewa Dużego chodziarz przegrał tylko z dwoma zawodnikami, którzy wyśrubowali najlepsze wyniki na kontynencie. Wygrał Niemiec Leo Köpp (41:07), który został liderem europejskich tabel wśród zawodników do lat 20. Drugie miejsce w Podiebradach zajął Białorusin Mikita Kaliada (41:19, pierwsze miejsce w tabelach chodu U18). Polak na metę dotarł z wynikiem 41:28 i poprawił tym czasem rekord kraju. Najlepszych juniorów dekorował w Podiebradach szef European Athletics Svein Arne Hansen.

Brązowy medal Łukasza jest pierwszym krążkiem polskiego juniora w historii startów polskiej reprezentacji w Pucharze Europy w chodzie sportowym. 24 miejsce zajął drugi z zawodników WLKS, Robert Goławski (45:19, rekord życiowy).

W chodzie kobiet na 20 kilometrów na 36 pozycji została sklasyfikowana Olga Niedziałek (1:41:30). Polki zajęły w rywalizacji drużynowej dziewiąte miejsce.

źródło: PZLA; foto: rdc.pl