wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Beniaminek z Opola za mocny. Pierwsza porażka Pogoni (multimedia)

W meczu 2 kolejki Nice 1 Ligi Pogoń Siedlce przegrała przed własną publicznością z Odrą Opole 1:2.

W składzie Pogoni w porównaniu do wygranego meczu w Katowicach zaszły trzy zmiany. Jakub SzrekDawid PolkowskiAdrian Paluchowski do wyjściowej jedenastki wskoczyli w miejsce Miroslava PastvyPiotra Mrozińskiego oraz Dawida Kieplina.

W 15 minucie meczu sędzia podyktował rzut karny dla Odry. Do futbolówki podszedł Marcin Wodecki, a po jego strzale fantastyczną interwencją popisał się Krystian Stępniowski. Nie uchroniło to jednak Pogoni przed golem Wodeckiego. W 31 minucie pomocnik Odry strzałem z woleja dał prowadzenia swojej ekipie. Nie był to ostatni gol ekipy z Opola tego dnia. W 52 minucie celnym uderzeniem głową po rzucie rożnym popisał się Mateusz Bodzioch. W 95 minucie Pogoń zmniejszyła rozmiary porażki za sprawą trafienia Macieja Wichtowskiego.

W następnej serii gier Pogoń czeka wyjazd do Sosnowca. Mecz z Zagłębiem odbędzie się w niedzielę 13 sierpnia o godzinie 20:00.

5.08.17, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Nice 1 Liga: Pogoń Siedlce – Odra Opole 1:2 (0:1) Widzów: 1883

Bramki: Maciej Wichtowski 90+5 – Marcin Wodecki 31, Mateusz Bodzioch 52

Pogoń: 13. Krystian Stępniowski – 27. Jakub Szrek (63, 19. Maciej Wichtowski), 14. Mateusz Żytko, 25. Arkadiusz Czarnecki, 4. Jarosław Ratajczak – 35. Dawid Polkowski, 8. Daniel Chyła (78, 16. Seiya Kitano), 21. Łukasz Jegliński, 9. Dariusz Zjawiński, 10. Grzegorz Tomasiewicz (70, 24. Damian Świerblewski) – 87. Adrian Paluchowski

Odra: 1. Tobiasz Weinzettel – 8. Rafał Brusiło, 2. Václav Cverna, 24. Mateusz Bodzioch, 18. Łukasz Winiarczyk – 11. Mateusz Marzec (66, 6. Tomasz Wepa), 5. Rafał Niziołek, 23. Mateusz Peroński, 88. Marcin Wodecki (77, 17. Jakub Habusta), 16. Bartłomiej Maćczak – 99. Marek Gancarczyk (66, 33. Paweł Wojciechowski)

Żółte kartki: Jarosław Ratajczak 18, Adrian Paluchowski 25 –  Václav Cverna 46, Marcin Wodecki 59, Bartłomiej Maćczak 74, Tobiasz Weinzettel 85

14 odpowiedzi

1. Strasznie slabi fizycznie. Wolni. Bez pomyslu na gre. Do 90 minuty tylko jeden celny strzal. Masakrycznie to wygladało. Zjawiński i Paluchowski bardzo słabi!

2. Tomasz, dostales w glowe ta pilka tenisowa? Tamci zamurowali bramke, zrobi z 5 kontr i mieli z kilka roznych. W sumie tyle…
    Wynik jest z dupy, ale gra byla obiecujaca. Nie ma, tak jak kiedys, kogos nad kim mozna byloby sie pastwić… (np Duda, Dybiec, Kurbiel). Walczyli i nawet mimo autobusu przed bramka udawalo nam sie przedostawac na 15/20 metr. Sama ilosc roznych niech da do myslenia… Ale do cholery nauczcie sie robic z nich pozytek! W sumie tylko to mam za zle. Wedlug mnie z tej maki bedzie chleb, ale trzeba jeszcze odrobie wiecej pomyslu i chemii z przodu.

1. Będzie dużo gorzej, niż się wszystkim optymistom wydaje. Murowanie bramki i kontra to jest element taktyki. Co to jest taktyka ? To sposób na odniesienie zwycięstwa, Pogoń go nie miała.

3. Dlaczego Zjawinski ciągle uderza wolne mimo że nie potrafi? Dlaczego Rataj nie bije różnych mimo że potrafi? Dlaczego Zjawinski nie grzeje lawy bo jest słaby? Dlaczego Swierblu nie gra skoro jest w gazie? Drugi mecz, owszem dopiero. Panie Łopatko, niech Pan weźmie pod uwagę zdanie kibiców. A i tak dzis brakowało Burego. Ale ponoć na jego pozycję miało być kilku lepszych.

4. Co wy w ogóle pieprzycie? Zjawinski słaby, swierblewski w gazie, gra obiecująca ??? pseudo znawcy

5. Nie ma Burego i co z tego mamy nowy zespół i ma grać na poziomie. Wrzesiński, Jędrych też nie ma a Zagłębie 0 punktów. Może trochę jeszcze poczekajmy z totalną krytyką i z zachwytem. Mecz nie wyszedł za tydzień następny.

6. ZSD – a Zjawiński dobry? Kto wymyślił żeby bił wolne? Czym się Zjawa wczoraj wsławił? Świerblewski od kilku tygodni zapieprza aż miło, a szansę dopiero wczoraj w końcówce dostał. Tu nie chodzi żeby po pierwszym przegranym meczu zwalniać trenera i psy na drużynie wieszać, ale mamy chyba jakiś potencjał i trzeba to poukładać. Odra może i postawiła autobus, chociaż ja się z tym tak do końca nie zgadzam. Zagrali bardzo mądrze, widać było że znali naszą taktykę. Byli szybsi, lepiej zorganizowaniu, bardziej techniczni. Nam tego brakuje. Dalej gramy piłkę bez pomysłu, wolną, zastanawiamy się, rozglądamy itd. Co do rzutów rożnych, zgadzam się-wyszły może ze dwa.
    Mimo wszystko patrzę z optymizmem.

7. ZJAWINSKI NA ŁAWĘ TY WSZYSTKO PSUJESZ I WSZĘDZIE SIĘ WPIERDALASZ MASZ DUŻY UDZIAŁ PRZY PORAŻCE JAK NIE DASZ RADY BIEGAĆ TO WYJDZ NA 20 MINUT I ZAPIERDALAJ JAK GRASZ OD POCZĄTKU TO POPROŚ O ZMIANĘ I PRZESTAN PODCHODZIC DO WOLNYCH BO SA LEPSI A TO ZE JUZ BLISKO EMERYTURA TO DO NICZEGO NIE UPOWAZNIA A I JESZCZE JEDNO GRASZ BUFONIE DLA KIBICOW

1. Masz rację KRY Odra przewyższała nas taktyką. Tak się ustawianie że nie było do kogo zagrać piłki.Nasi piłkarze byli bezradni.
      Chyła źle wygląda w pomocy.a może warto by było sprubować Go na prawej obronie.potrafi grać prawą nogą.Mielibyśmy oba skrzydła ciągnące do przodu.
      Nadal brakuje rozgrywającego. Pozdrawiam.

8. Zjawinski może i wolne psuł, ale gdyby nie on to tych wolnych by nie było. Wiedział co robić z piłką, dużo lepszy niż paluchowski. Każdy moze mieć swoje zdanie ale nie mowcie ze nie zapierdalał bo gość po 30-stce biega od poczatku meczu, nawet w 80 minucie zapierdala bardziej niż młody. Wiec takie gadanie na niego trochę nie na miejscu bo starał się w chuj, a dla mnie nawet zagrał bardzo dobrze.

9. Przepraszam ZSD, ale albo piszesz z ramienia klubu bądź piłkarza, albo byłeś na innym meczu.

1. A ja w pełni popieram ZSD…szczególnie było to widać w ostatnich 20 min kiedy Zjawiński zasuwał na boisku najbardziej i głównie to on brał ciężar gry na siebie…

10. Zdania podzielone co do Zjawy ja uważam że dawał z siebie wszystko.
    Nie każdemu może odpowiadać styl tego piłkarza jest specyficzny.
    Z wolnymi to może rzeczywiście powinien zrobić komuś miejsce bo mu to nie wychodzi.Ogólnie spokój drużyna się zgra i będzie dobrze.
    Opole jedzie na fali awansu takie są prawa beniaminków czy to w ex czy 1 lidze.
    Przykłady Arki,Łęcznej i naszej Pogoni pamiętny mecz z Chojnicami a później było już tylko gorzej.

1. Opole jedzie na fali awansu ? Co ty k…a znawco za dychę p……sz ? Drużyna się zgra…..chyba jak stara płyta. Oni już powinni rozumieć się na boisku, tymczasem wygląda to kiepsko. Delikatnie mówiąc.