W regionie: Ambitne Podlasie bliskie niespodzianki (fotorelacja)

Podlasie Biała Podlaska po ambitnej przegrało 1:2 z Motorem Lublin. W III-ligowym meczu nie zabrakło siedleckich akcentów.

SIEDLECKIE AKCENTY

W wyjściowej jedenastce Podlasia znaleźli się wychowanek Pogoni Siedlce Tomasz Nieścieruk oraz jej były piłkarz – Maciej Wojczuk. Na ławce trenerskiej Motoru zasiadł Marcin Sasal, który w drugiej połowie posłał na plac boju Dawida Dzięgielewskiego.

Podlasie nie mogło sobie wymarzyć lepszego początku meczu. Już w 6 minucie Wojczuk zamienił na bramkę dogranie Jakuba Syryjczyka. Motor miał swoje okazje na wyrównanie, ale precyzji brakowało Arturowi Gieradze (głową po rzucie rożnym), Kamilowi Majkowskiemu oraz Patrykowi Słotwińskiemu (przy strzale z rzutu wolnego). Podopieczni Miłosza Storty mogli pogorszyć sytuację Motorowców, ale Leonid Otczenaszenko efektownie odbił strzał Pawła Zabielskiego zza pola karnego. W 34 minucie Igor Korczakowski trafił w słupek, ale piłka po odbiciu się od Macieja Zagórskiego wpadła do siatki gości. Do przerwy był remis 1:1.

W 40 i 48 minucie dwóch wymarzonych okazji nie wykorzystał Mateusz Konaszewski. Trener Storto określił je nawet jako 150-procentowe. Jak powszechnie wiadomo niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. W 53 minucie Kamil Oziemczuk zaskoczył Zagórskiego strzałem z rzutu wolnego z ponad 20 metrów. Motor po zdobytej bramce przycisnął, ale później mecz ponownie miał wyrównany przebieg. W końcówce gospodarze grali mądrze i nie pozwolili na wiele bialczanom.