Więcej kartek niż sytuacji (fotogaleria)

Pogoń Siedlce wygrała 1:0 ze Stomilem Olsztyn. W meczu było więcej kartek niż sytuacji podbramkowych, ale domowe przełamanie cieszy.

Z powodu urazu Krystiana Stępniowskiego doszło do zmiany w siedleckiej bramce. Miejsce golkipera wypożyczonego z Cracovii zajął Rafał Misztal, który ostatni występ w wyjściowej jedenastce Pogoni zaliczył 22 maja w Puławach. Do wyjściowej jedenastki wskoczyli także: Daniel Chyła, Dominik Kun, Miroslav Pastva oraz Jakub Szrek. Trener Adam Łopatko w przeszłości pracował w Stomilu. W olsztyńskim klubie występowali również: Arkadiusz Czarnecki, Dominik Kun oraz Jarosław Ratajczak. W barwach Stomilu siedleckim kibicom przypomniał o sobie Ernest Dzięcioł.

Pogoń nie mogła sobie wymarzyć lepszego początku. Już w 5 minucie z prawego skrzydła Grzegorz Tomasiewicz kapitalnie zagrał za linię olsztyńskiej obrony, Dariusz Zjawiński dopadł do piłki i pewnym strzałem pokonał Piotra Skibę. Siedlczanie nie spuszczali z tonu. Aktywny Zjawiński próbował zaskoczyć golkipera Stomilu strzałem z ponad 25 metrów, ale piłka w znacznej odległości minęła bramkę gości. Goście z Olsztyna przez pierwszy kwadrans nie potrafili stworzyć realnego zagrożenia. Od 20 minuty Stomil jednak rozkręcił się. Żaden z kilku stałych fragmentów nie przyniósł wyrównującej bramki. W 26 minucie Artur Siemaszko wychodził sam na sam z Misztalem, ale został nieprzepisowo zatrzymany przez Mateusza Żytkę. Defensor Pogoni obejrzał czerwoną kartkę i osłabił swój zespół. Tylko na pięć minut. Siemaszko uderzył bez piłki Daniela Chyłę i został odesłany do szatni. W końcówce pierwszej połowy Pogoń przycisnęła, ale wynik ustalony po pięciu minutach gry nie uległ zmianie.

Do drugiej połowy Pogoń przystąpiła bez zmian w składzie. W pierwszym kwadransie drugiej połowy brakowało składnych akcji. W 57 minucie rezerwowy Grzegorz Lech oddał bardzo niecelny strzał. Po chwili Stomil wyszedł z groźną kontrą, jednak Misztal odbił piłkę uderzoną przez Daniego Ramireza. W 66 minucie golkiper Pogoni wygrał pojedynek sam na sam z Wołodymyrem Tanczykiem. Pięć minut później Kun uderzył zza pola karnego na wiwat. W 77 minucie Misztal po raz kolejny został sprawdzony. Golkiper Pogoni sparował uderzenie Tanczyka, a po chwili dobitka Tomasza Zahorskiego minęła słupek bramki gospodarzy. Drużyna Łopatki dowiozła minimalne prowadzenie do końcowego gwizdka i przełamała się na własnym stadionie.

W sobotę 16 września o 18:00 Pogoń zagra pod Klimczokiem z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

09.09.17, 18:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Nice 1 Liga: Pogoń Siedlce – Stomil Olsztyn 1:0 (1:0)

Bramka: Dariusz Zjawiński 5

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 19. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko, 25. Arkadiusz Czarnecki, 4. Jarosław Ratajczak – 27. Jakub Szrek, 22. Miroslav Pastva (62, 35. Dawid Polkowski), 8. Daniel Chyła, 10. Grzegorz Tomasiewicz (86, 24. Damian Świerblewski), 29. Dominik Kun – 9. Dariusz Zjawiński (76, 87. Adrian Paluchowski)

Stomil: 82. Piotr Skiba – 18. Janusz Bucholc, 16. Łukasz Sołowiej, 23. Paweł Baranowski, 44. Adrian Karankiewicz – 10. Piotr Głowacki, 14. Daniel Mikołajewski (56, 22. Tomasz Zahorski), 19. Milen Gamakow (33, 5. Grzegorz Lech), 6. Dani Ramírez, 34. Wołodymyr Tanczyk – 9. Artur Siemaszko

Żółte kartki: Miroslav Pastva 3, Dominik Kun 52, Daniel Chyła 55, Grzegorz Tomasiewicz 62, Rafał Misztal 90+1 – Adrian Karankiewicz 33, Wołodymyr Tanczyk 61, Łukasz Sołowiej 73, Paweł Baranowski 86, Tomasz Zahorski 88

Czerwone kartki: Mateusz Żytko (26, za faul taktyczny) – Artur Siemaszko (31, za uderzenie rywala)

1. „Rozpocznij dyskusję”
    A o czym tu dyskutować skoro gramy beznadziejnie.
    A, może jedno zdanie do dyskusji jednak dołożę. Co na boisku robił Kun?

2. Nie będę oceniał meczu każdy widział jak było. Walka była i do tego 3 punkty i to się liczy. Osobiście czekam na przebłyski Rataja bo na razie to przeciętnie a ja oczekuję od Niego więcej.

3. Jeszcze kilka takich spektaklów i nie przejdę badań okresowych przez zepsuty wzrok. Stomil nie miał pojęcia o graniu, a my.. a my się tym zaraziliśmy po 10 minutach. Nie może być tak, że w obronie gra jedynie Tomasiewicz, w pomocy Tomasiewicz i w ataku Tomasiewicz… Zjawiński strzelił bramkę i zesrał się ze szczęscia, po czym wolał już tylko człapać. Nie było skrzydeł. Kiedyś Wrzesiński i Bajdur. A dziś Bajdur…na ławce. Nie wierzyłem, że nadejdzie taki dzień, ale drugim, najlepszym zawodnikiem określę Chyłę. Dybiec, a Chyła to dwa różne światy… I to by było na tyle. Z taką grą w przodzie to będziemy widzieli co chwilę mniej kibiców na trybunach :’) Dzisiaj tylko sędzia był emocjonujący. Dla mnie MVP to sędzia, bo wszystkie decyzje były słuszne.

1. Co do Chyły to chyba nie jest tak do końca że dzisiaj odstępował znacząco od normy. Według mnie zawsze coś wnosi do gry i zapierdala może nie tak spektakularne jak Grzegorz ale dla mnie to kłuczowy zawodnik Pogoni.

1. Komentarz:
        1 gol.
        3 punkty
        Dno w wykonaniu Pogoni

Panie Łopatko nic pan nie wniósł do gry.
        Kończ Waść wstydu oszczędź.i nerwów kibiców.
        Z taką grą to tylko spadek.

4. W zasadzie trudno się nie zgodzić ze wszystkimi i co do Kuna,Rataja ale i sędziego który sędziował dobrze i studził rozgrzane głowy zawodników.
    Nie zgodzę się tylko co do Zjawy ten oprócz Tomasiewicza i Chyły to najjaśniejszy punkt drużyny.
    Harował aż miło,wracał nawet do obrony,czego więcej oczekiwać od napastnika?
    Różnicę widać było dopiero jak zmienił go Paluchowski.

1. Masz rację tylko że Zjawa powinien grać na SZPICY i takich podań miec 8-10 W meczu poza tym stać to na więcej Tomasiewicz czasem mógłby pokusić się o prostopadła piłkę bo jak dla mnie za dużo ciaga Chyla na swoim poziomie troche wiecej by sie przydalo strzalow sprzed pola karnego

5. Aro – tu nie chodzi o to, że oni nieźle zagrali. Ogólnie drużyna gra nic. Co mecz mamy inny skład, trener jest przywiązany do swoich zawodników, Bajdur grzeje ławę, słabiutki Kun gra cały mecz, długo by jeszcze wymieniać. Stomil i Wigry-drużyny sklecone w naprędce, grają lepszy futbol niż „niesamowicie” wzmocniona Pogoń. Powtórzę jeszcze raz, aż do znudzenia. Dlaczego Stomil w tamtym sezonie, mając skład na pierwszą piątkę, ledwo się utrzymał? Dla mnie odpowiedź jest prosta, bo trenerem był Łopatko.

1. Kry ja nie napisałem że Pogoń zagrała nieźle.
      Zagrali słabo i to bardzo,nie zgodziłem się tylko z opinią o Zjawińskim.
      Uważam że Zjawa w tym meczu ,zagrał bardzo dobry mecz.
      Walczył w każdym sektorze boiska na skrzydle w środku pola a i zdarzało się że wracał w nasze pole karne by wspomóc obronę.
      Strzelił ładną zwycięską bramkę i pisanie że człapał jest nie uczciwe w stosunku do tego zawodnika.
      Co do reszty w 100% się zgadzam z przedmówcami.

2. Bajdur podobno ma ścinę z jednym panem z zarządu on i nie tylko on i może dla tego trafił na ławkę.Takie słuchy chodzą tu i tam.

1. Czyli wracają stare demony czyli Kozaczyński bis.
        Zarząd won od ustalania składu.
        Prezesie Chromiński czy Pan jest kopią Szydło bo wszystko na to wskazuje.

6. PANIE CHROMIŃSKI KIEDY BĘDZIE SPOTKANIE Z KIBICAMI ? CZEGO PAN SIĘ BOI ? KRZYKU KIBICÓW ? MY OD TEGO JESTEŚMY ŻEBY KRZYCZEĆ!!!

1. A ja jakoś nie tęsknię za spotkaniem z kibicami. Byłem na trzech i tak jak bym nie był. Takie gadki szmatki robienie sobie uprzejmości żadnych konkretnych pytań i odpowiedzi. Wystarczy posłuchać są w internecie. Panie Prezesie Panie trenerze jesteśmy z Wami i piłkarzami i koniec spotkania.

7. Do pogoni z widzewa wraca Przemyslaw Rodak .czy to jest wzmocnienie.sciagaja szrot.kolesiostwo zajebane.kolejny przecietny grajek .potrzebni sa tacy ktorzy na boisku robia różnice.albo bedzie gral w drugiej pogoni ibedzie blokowal miejsce mlodym.SZOK panie prezesie

1. Okno transferowe letnie jest zamknięte więc nie ma mowy o powrocie do Pogoni.Prawdą jest że rozwiązał kontrakt z Widzewem i prawdą jest że zjechał do Siedlec.
      Myślę,są to moje przypuszczenia ,że zarząd da posadę w postaci kogoś od szkolenia młodzieży czy coś w tym stylu.
      Pytanie na ile jest to normalne w rzekomo normalnym poukładanym klubie???

2. Okno transferowe ? Fachuro za dychę zawodnik tzw. wolny, tzn. bez kontraktu i bez deklaracji gry jako amator, może w każdej chwili podpisać kontrakt z klubem który się na jego grę zdecyduje.

1. Znawco słyszałeś że gdzieś w kościele dzwonią tylko nie wiesz w którym.
          Przynależność klubową po za oknem transferowym zawodnik może zmienić pod pewnymi warunkami a mianowicie:zawodnika nie wiąże żadna umowa z klubem i w okresie ostatnich 12 miesięcy zawodnik nie brał udziału w żadnych rozgrywkach piłkarskich w Polsce i za granicą.
          Rozwiązanie umowy za porozumieniem stron po za oknem transferowym dopuszcza się w przypadku kiedy macierzysty podjął decyzję o wycofaniu się z rozgrywek.
          Wyjątków jest więcej ale te dwa już dyskwalifikują i wolna karta tu nic nie pomoże.

1. Paragraf 25 tejże Ustawy którym się aro podpierasz brzmi cyt. ” w okresie odbywania prawomocnej kary czasowej dyskwalifikacji, zawodnik nie może zmienić przynależności klubowej „- koniec paragrafu. Nie potrafisz się posługiwać przepisami ustawy, bo ten paragraf czego (kogo ?) według ciebie dotyczy w dyskusji powyżej ?

2. Przeczytaj sobie paragraf 27 pkt.4 i nie mów że nie jest możliwe zgłoszenie zawodnika po okienku transferowym, bo jest to możliwe. Wystarczy że po skończeniu ubiegłego sezonu taki zawodnik nigdzie nie podpisał kontraktu, lub nie zgłosił się nigdzie do gry jako amator, Czyli posiadał status zawodnika wolnego. Wtedy można potwierdzać zawodnika do 28 lutego następnego roku i uprawnić go do gry.

3. Jest możliwe pod pewnymi warunkami.
            Jeden z nich że zawodnik rozwiązał umowę z macierzystym klubem za porozumieniem stron przed 01,09.2017 czyli przed zamknięciem okna transferowego.
            Czy w tym przypadku tak było tego nie wiem.

4. Najlepiej jak skopiujesz moją uchwałę,wkleisz w wyszukiwarkę i komputer Ci wszystko powie,to bardzo proste dosłownie dwa kroki.
            Chodzi o uchwałę a nie paragraf.

5. Ja tą całą Uchwałę mam u siebie w domu. Mam ją od momentu jej ogłoszenia bo była mi potrzebna w bardzo podobnym przypadku. Dostałem w OZPN

6. Poza tym pisałeś, że nie jest możliwe i pouczałeś a sam nie masz racji. Tylko nie potrafisz się przyznać do pomyłki. A sprawa jest prosta, po zakończeniu okienka można uprawnić zawodnika do gry i podpisać z nim umowę. Wystarczy być wolnym zawodnikiem.

3. Rodak napewno jednym z trenerów rocznika 2012 a czy grającym to by było trochę śmieszne

8. Pozwolę sobie zauważyć, że w ubiegłym sezonie po 8 kolejkach Pogoń miała tylko 1 punkt mniej niż w tym sezonie. Zastanawiam się, czy coś z tego wynika na przyszłość, czy nie? Bo biorąc pod uwagę zakontraktowanych zawodników, to chyba poprawa powinna być ciut większa.

1. Do aro.
      Jeżeli się nie mylę to okno transerowe nie obowiązuje jeżeli zawodnik ma kartę na ręku i nie jest związany kontraktem z klubem.
      Jeżeli jest inaczej to może ktoś sprostuje.

2. Tak masz rację ale było widać akcję trojkowe krosowe podania pierwszą akcję zawsze do przodu. TERAZ GRAMY DZIDA I DO PRZODU JAKOŚ TO BĘDZIE. Potem kontuzja Wrzesinskiego i ciąg Burego i wszystko padło graliśmy długą ale trener Banasik ma tak że drużyny długo się rozpraszają i do tego kupę szczęścia.

9. Nie po to Lopatko sciagnal Kuna by gral Bajdur teraz to bedzie marnowanie potencjalu Michala i grzanie lawy tak jak w przypadku Palucha. Dla mnie niezłym zegraniem byłoby wpuszczenie Paluchowskiego w pierwszym składzie na zmęczenie obroncow a potem wstawienie Zjawy i zawodnika co dobra piłkę np Piotr Krawczyk by dobić przeciwnika