sobota, 20 kwietnia 2024r.

Ślęza zagrała jak na mistrzynie przystało

W pierwszym wyjazdowym meczu w nowym sezonie siedleckie koszykarki przegrały 65:91 ze Ślęzą Wrocław.

Podopieczne Teodora Mollova jechały do jaskini lwa świadome własnej siły, choć osłabione brakiem Tatiany Heiw. Zwycięstwo z Wisłą potwierdziło, że ciężka praca wykonana latem miała sens. Dla Ślęzy był to pierwszy mecz w nowym sezonie. Obrońca tytułu zaczął rozgrywki od pauzy. Na ławkach trenerskich zasiedli były selekcjoner reprezentacji Polski (Mollov) i jego następca (Arkadiusz Rusin).

Ślęza rozpoczęła jak na mistrzynie Polski przystało. Po pięciu minutach gry podopieczne Rusina prowadziły 15:7. Siedlczanki nie mogły znaleźć sposobu na podkoszową Agnieszkę Kaczmarczyk, która w pierwszej kwarcie zdobyła aż dziesięć punktów. Dobra gra wrocławianek w ataku nie wpłynęła na szczelność defensywy, dzięki czemu po pierwszej ćwiartce Ślęza wygrywała 30:16. Kolejna odsłona spotkania była bardziej wyrównana. Ślęza nie była już tak skuteczna w ofensywie, ale i tak schodziła na przerwę z bardzo korzystnym wynikiem (46:33). Prawie połowę punktów dla PGE MKK – 14 – zdobyła Oksana Mollov.

Druga połowa zaczęła się od skutecznej gry Magdaleny Parysek-Bochniak. Chwilę później akcję 2+1 zaliczyła Samantha Lapszynski. Pomimo tych wyczynów przewaga Ślęzy nadal oscylowała w okolicach kilkunastu punktów, by w końcówce trzeciej kwarty wzrosnąć do 29 (74:45). Prawie 5-minutową niemoc rzutową PGE MKK przełamała dopiero Mollov. Po trójce Wiktoriji Szmatowej siedlczanki przegrywały 53:76 po pół godzinie gry. W ostatniej kwarcie Ślęza kontrolowała przebieg wydarzeń na parkiecie. Wrocławianki przywitały się z nowym sezonem zasłużonym zwycięstwem 91:65.