Strzelanina w Siedlcach! Miedź zgarnęła komplet punktów (multimedia)

Piłkarze Pogoni po emocjonującym spotkaniu przegrali na własnym boisku z Miedzą Legnica 2:3.

W składzie Pogoni w porównaniu do ostatniego meczu zaszła jedna zmiana wymuszona pauzą Daniela Chyły za kartki. Jego miejsce w wyjściowej jedenastce zajął Michał Bajdur.

Pierwszy groźny strzał w meczu oddali przyjezdni za sprawą Jakuba Vojtuša, który w 9 minucie uderzył z rzutu wolnego w poprzeczkę. Chwilę później, ponownie strzelał Vojtuš i futbolówka przeleciała tuż obok bramki. Pogoń po ostrych atakach Miedzi szybko odpowiedziała i to jak! W 12 minucie Michał Bajdur zagrał do Adriana Paluchowskiego, a ten precyzyjnym strzałem przy słupku wyprowadził siedlczan na prowadzenie. Jedenaście minut później bramkę wyrównującą mógł zdobyć Frank Adu Kwame, ale piłkarz z Ghany przestrzelił po kontrataku. 30 minuta: mocno z dystansu uderzył Dariusz Zjawiński i piłka po jego strzale wylądowała na górnej siatce bramki strzeżonej przez Łukasza Sapelę. Chwilę później było już 1:1, a na listę strzelców wpisał się Jakub Vojtuš, który celnym strzałem wykończył dośrodkowanie Grzegorza Bartczaka. W 35 minucie Frank Adu Kwame sfaulował we własnym polu karnym Adriana Paluchowskiego i sędzia wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Grzegorz Tomasiewicz.

Goście już na początku drugiej połowy doprowadzili do remisu. Mateusz Żytko sfaulował Jakuba Vojtuša w „16” i arbiter odgwizdał przewinienie. Chwilę później sam poszkodowany wykorzystał rzut karny. W 57 minucie Michał Bajdur zmarnował sytuację sam na sam z golkiperem Miedzi. Cztery minuty później podopieczni Dominika Nowaka po raz pierwszy w tym meczu wyszli na prowadzenie. Po kontrze pięknym strzałem w okienko popisał się Marquitos. Trzynaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry po dobrej akcji siedlczan Piotr Mroziński uderzył obok bramki. Pogoń do ostatnich chwil walczyła, ale nie potrafiła zdobyć wyrównującej bramki i to Miedź zgarnęła komplet punktów

W ekipie Miedzi zagrał Rafał Augustyniak, który w przeszłości był zawodnikiem MKP Pogoń, a cały mecz na ławce rezerwowych spędził urodzony w Siedlcach – Adrian Purzycki, który jest synem byłego piłkarza i trenera Pogoni – Daniela Purzyckiego.

PLANY POGONI

Następne spotkanie biało-niebiescy rozegrają w Niepołomicach, gdzie zmierzą się z tamtejszą Puszczą. Ten mecz odbędzie się w sobotę, 4 listopada o godzinie 13.

28.10.17, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Nice 1 Liga: Pogoń Siedlce – Miedź Legnica 2:3 (2:1)

Bramki: Adrian Paluchowski 12, Grzegorz Tomasiewicz 36 (k) – Jakub Vojtuš 32, 49 (k), Marquitos 61

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 19. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko, 25. Arkadiusz Czarnecki, 4. Jarosław Ratajczak – 9. Dariusz Zjawiński, 23. Piotr Mroziński (76, 21. Łukasz Jegliński), 35. Dawid Polkowski, 10. Grzegorz Tomasiewicz (89, 7. Paweł Garyga), 11. Michał Bajdur (67, 92. Cezary Demianiuk) – 87. Adrian Paluchowski (84, 7. Paweł Garyga)

Miedź: 1. Łukasz Sapela – 19. Grzegorz Bartczak, 16. Jonathan de Amo, 24. Tomislav Božić, 5. Frank Adu Kwame – 4. Wojciech Łobodziński (85, 11. Mladen Bartulović), 77. Tamás Egerszegi (66, 6. Rafał Augustyniak), 14. Omar Santana, 21. Przemysław Mystkowski, 8. Marquitos (90+2, 23. Paweł Zieliński) – 17. Jakub Vojtuš

Żółte kartki: Dariusz Zjawiński 41, Arkadiusz Czarnecki 45+1, Jarosław Ratajczak 46, Mateusz Żytko 90+3 – Tomislav Božić 35, Wojciech Łobodziński 38, Tamás Egerszegi 45, Jonathan de Amo 87

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)