Pięć goli w Niepołomicach. Wyjazdowa passa Pogoni trwa (wideo)

Piłkarze MKP Pogoń Siedlce wygrali na wyjeździe z Puszczą Niepołomice 3:2. Bramki dla teamu z Siedlec zdobyli: Michał Bajdur, Piotr Mroziński oraz Dawid Polkowski.

W składzie Pogoni zaszło kilka zmian. Miejsce Arkadiusz Czarneckiego zajął Daniel Chyła, natomiast za Adriana Paluchowskiego od pierwszej minuty na placu gry pojawił się Damian Świerblewski.

Pierwszą groźną akcję w tym spotkaniu stworzyła Pogoń. W 3 minucie Dawid Polkowski uderzył z dystansu i golkiper gospodarzy z problemami przeniósł futbolówkę nad bramką. 26 minuta: Dariusz Zjawiński był bliski przelobowania bramkarza Puszczy. Dwie minuty później podopieczni Bartosza Tarachulskiego wyszli na prowadzenie. Po akcji na skrzydle jeden z zawodników Pogoni zagrał wzdłuż bramki, a tam nabiegający Michał Bajdur skierował futbolówkę do siatki. W 37 minucie Puszcza doprowadziła do remisu, a na listę strzelców wpisał się Marcin Orłowski, który wykorzystał błąd defensorów biało-niebieskim i strzałem tuż przy słupku nie dał żadnych szans Rafałowi Misztalowi. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy strzał głową Marcina Orłowskiego na linii bramkowej zablokował zawodnik Pogoni.

Drugą odsłonę od ataków rozpoczęli gospodarze. W 52 minucie groźnie z rzutu wolnego uderzył Maciej Domański i golkiper Pogoni z trudem interweniował. Chwilę później najpierw strzelał Marcin Orłowski, a po chwili Maciej Domański, jednak obaj zawodnicy trafiali w piłkarzy z Siedlec. W 57 minucie było 2:1 dla Pogoni. Piotr Mroziński przedłużył centrę z rzutu wolnego tak, że umieścił piłkę w bramce. Dziewięć minut później miejscowy byli bliscy strzelenia wyrównującego gola, ale defensorzy Pogoni wybili futbolówkę z linii bramkowej. W 77 minucie trzeciego gola dla teamu z Siedlec strzelił Dawid Polkowski, który przelobował Marcina Staniszewskiego. Gospodarze nie poddawali się i trzy minuty później Michał Czarny zdobył bramkę strzałem z kilku metrów. Sześć minut przed końcem meczu Rafał Misztal popisał się fenomenalną paradą i uratował Pogoń przed utratą gola. W 90 minucie prowadzenie siedlczan mógł podwyższyć Jakub Szrek, ale młody zawodnik przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy.

LICZBA MECZU

4 – Pogoń nie przegrała czterech kolejnych wyjazdowych spotkań

W następnej kolejce siedlczanie zmierzą się na własnym boisku z Rakowem Częstochowa. Ten mecz odbędzie się w niedzielę, 12 listopada o godzinie 16.

04.11.17, 13:00 – Niepołomice

Nice 1 Liga: Puszcza Niepołomice – Pogoń Siedlce 2:3 (1:1)

Bramki: Marcin Orłowski 37, Michał Czarny 83 – Michał Bajdur 28, Piotr Mroziński 57, Dawid Polkowski 77

Puszcza: 12. Marcin Staniszewski – 4. Łukasz Furtak, 3. Michał Czarny, 23. Piotr Stawarczyk, 28. Michał Mikołajczyk – 14. Dawid Ryndak (66, 25. Krzysztof Szewczyk), 8. Longinus Uwakwe, 11. Marcin Stefanik (66, 20. Dawid Nowak), 10. Maciej Domański, 17. Bartosz Żurek – 19. Marcin Orłowski

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 24. Damian Świerblewski (81, 27. Jakub Szrek), 19. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko, 4. Jarosław Ratajczak – 35. Dawid Polkowski, 23. Piotr Mroziński (75, 20. Piotr Krawczyk), 8. Daniel Chyła, 10. Grzegorz Tomasiewicz, 11. Michał Bajdur (84, 3. Michał Panufnik) – 9. Dariusz Zjawiński

Żółte kartki: Łukasz Furtak 53 – Daniel Chyła 48, Piotr Mroziński 51

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn)