Pogrom przy Cichej! Pogoń zepsuła jubileusz Ruchu (fotogaleria)

Piłkarze Pogoni Siedlce rozgromili na wyjeździe Ruch Chorzów, który obchodzi dzisiaj 98 urodziny aż 6:0!

W składzie Pogoni zaszło aż 5 zmian. Od pierwszej minuty zagrali: Daniel Chyła, Meik Karwot, Dominik Kun, Adrian Paluchowski oraz Przemysław Płacheta. Na ławce rezerwowych po raz pierwszym w tym sezonie usiadł Dariusz Zjawiński.

Siedlczanie już od pierwszych minut ruszyli do ataku. W pierwszych 60 sekundach niecelnie z 20 metrów uderzał Daniel Chyła. Chwilę później w dobrej sytuacji znalazł się Grzegorz Tomasiewicz, ale nie trafił w futbolówkę po dobrym dograniu Jarosława Ratajczaka. W 12 minucie sytuacji sam na zam z golkiperem Ruchu nie wykorzystał Adrian Paluchowski. 19 minuta: Mateusz Hołownia po indywidualnej akcji oddał strzał, jednak Przemysław Frąckowiak nie miał problemów z poprawną interwencją. Gospodarze bardzo słabo wyglądali na placu gry i nie potrafili zagrozić bramce Pogoni. W 33 minucie Grzegorz Tomasiewicz zacentrował do Adriana Paluchowskiego, a ten będąc naciskany przez obrońcę główkował nad bramką. Chwilę później Przemysław Płacheta minimalnie przestrzelił zza pola karnego. Tuż przed końcem pierwszej odsłony Przemysław Płacheta mógł wpisać się na listę strzelców, ale trafił w boczną siatkę.

W 6 minucie drugiej połowy siedlczanie wyszli na prowadzenie, a gola strzelił Przemysław Płacheta, który minął Marcina Kowalczyka i wykorzystał sytuację „oko w oko” z golkiperem gospodarzy. W 59 minucie Bartłomiej Kulejewski sfaulował w polu karnym Dominika Kuna i Pogoń zdobyła jedenastkę, a obrońca Niebieskich został ukarany czerwoną kartką. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Grzegorz Tomasiewicz. Sześć minut później było już 3:0. Adrian Paluchowski zagrał na wolne pole do Dominka Kuna, a ten ściągnął na siebie bramkarza i defensora Ruchu, po czym odegrał do popularnego Palucha, który skierował futbolówkę do pustej bramki. Czwartego gola dla biało-niebieskich strzelił Przemysław Płacheta. Młodzieżowiec na raty pokonał Libora Hrdličke. W 76 minucie Jarosław Ratajczak oddał strzał z narożnika pola karnego, piłka po tym uderzeniu odbiła się od słupka i wpadła po raz piąty do siatki Ruchu. Wynik meczu na cztery minuty przed końcem meczu ustalił Dominik Kun, który wykorzystał dośrodkowanie Ziggy’ego Gordona.

CIEKAWOSTKA

Sędzią technicznym meczu w Chorzowie był Karol Wójcik, który jest arbitrem w okręgu siedleckim.

PLANY POGONI

Kolejnym rywalem Pogoni będzie GKS Tychy. Mecz z Trójkolorowymi odbędzie się w sobotę, 28 kwietnia o godzinie 17 na stadionie ROSRRiT.

20.04.18, 18:00 – Chorzów

Nice 1 Liga: Ruch Chorzów – Pogoń Siedlce 0:6 (0:0)

Bramki: Przemysław Płacheta 51, 69, Grzegorz Tomasiewicz 60 (k), Adrian Paluchowski 66, Jarosław Ratajczak 76, Dominik Kun 86

Ruch: 33. Libor Hrdlička – 24. Santiago Villafañe, 22. Bartłomiej Klujewski, 19. Marcin Kowalczyk, 3. Mateusz Hołownia – 87. Jakub Kowalski, 17. Maciej Urbańczyk, 71. Mateusz Bogusz (46, 66. Miłosz Trojak), 44. Paweł Wojciechowski (62, 34. Artur Balicki), 16. Miłosz Przybecki (46, 11. Kamil Słoma)- 14. Mateusz Majewski

Pogoń: 1. Przemysław Frąckowiak – 2. Ziggy Gordon, 19. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko, 4. Jarosław Ratajczak – 41. Przemysław Płacheta (71, 27. Jakub Szrek), 8. Daniel Chyła (75, 35. Dawid Polkowski), 55. Meik Karwot, 10. Grzegorz Tomasiewicz, 29. Dominik Kun – 87. Adrian Paluchowski (66, 18. Andrzej Rybski)

Żółte kartki: Santiago Villafañe 38, Mateusz Majewski 42, Miłosz Trojak 46 – Daniel Chyła 24, Przemysław Płacheta 51, Jakub Kowalski 89

Czerwona kartka: Bartłomiej Kulejewski 59 (za faul)

Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin)