Srebro Adriana Gorczycy na początek OOM. Czekamy na sukcesy naszych kadetek

W Krotoszynie trwa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach. W rywalizacji kadetów mamy jedną zdobycz medalową.

Od piątku w Krotoszynie zapaśnicy w wieku kadeta walczą w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Zakończyła się już rywalizacja chłopców w stylu wolnym.

Z pięciu startujących w olimpiadzie zapaśników WLKS, jeden miał możliwość stanąć na podium. Medalistą w kat. 55 kg został Adrian Gorczyca. Podopieczny Sebastiana Pawlaka zajął drugie miejsce na 16 rywalizujących. W finale Adrian nie sprostał Klaudiuszowi Wieznerowi ze Slavii Ruda Śląska.
Piąte miejsce w tej samej kategorii wagowej zajął inny reprezentant WLKS, Magomed Said Dzauthanor.

Ten sam wynik, który osiągnął Magomed Said, powtórzył w kat. 65 kg Patryk Kostrzewski.

Pozostali zapaśnicy WLKS zajmowali dalsze lokaty. Dziewiąty w kat. 60 kg był Sebastian Pielaciński, zaś na jedenastej pozycji sklasyfikowano Dominika Żurawia w kat. 71 kg.

Kadeci WLKS w klasyfikacji klubowej zajęli miejsce 7-10.

źródło: własne / sportzona; foto: rzeczkrotoszynska.pl