Lepszy spadkowicz z Grudziądza. Pogoń wraca na tarczy (wideo)

Lepszy spadkowicz z Grudziądza. Pogoń wraca na tarczy

Siedlecka Pogoń w 2 kolejce przegrała w Grudziądzu z Olimpią 0:2.

W kadrze meczowej miejsce Dominika Barciaka zajął Paweł Łydkowski. Od pierwszych minut na boisku zamiast Michała Wrzesińskiego pojawił się debiutant – Damian Mosiejko. Z kolei w drugiej połowie zadebiutowali Piotr Marciniec i Bartosz Wiktoruk.

Pierwsze minuty spotkania nie wskazywały faworyta pojedynku. Oba zespoły grały ostrożnie i brakowało klarownych sytuacji na strzelenie gola. Swoją szansę ze strony gospodarzy miał m.in. Marcin Kaczmarek, zaś w 22 minucie główkował po rzucie rożnym Tomasz Margol, ale piłka powędrowała tuż obok słupka. W 37 minucie przewrotką próbował zaskoczyć Wojciecha Muzyka Maciej Wichtowski, lecz nie trafił w światło bramki. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Pogoniści mogli prowadzić 1:0, ale Adrian Paluchowski po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował tuż obok słupka.

Druga połowa rozpoczęła się od straty gola przez siedlczan. Szybko rozegrany rzut rożny, wrzutka w pole karne i Robert Hirsz strzelając głową, pod poprzeczkę wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po stracie gola Pogoniści próbowali doprowadzić do wyrównania, lecz piłka rzadko gościła w polu karnym gospodarzy. W 64 minucie Sebastian Krawczyk wypuścił Mateusza Bochnaka, a ten fatalnie przestrzelił. Po chwili ponownie na strzał zdecydował się Bochnak, lecz tym rzem z lewej nogi piłka przeleciała obok bramki. W 70 minucie główkował nad bramką Wichtowski. W końcówce meczu w zamieszaniu pod bramką Pogoni najlepiej zachował się Przemysław Kita, który ustalił wynik na 2:0 dla Olimpii.

Następne spotkanie Pogoniści zagrają w Siedlcach 4 sierpnia o 17:00 z Olimpią Elbląg.

28.07.18, 18:00 – Grudziądz

II liga: Olimpia Grudziądz – Pogoń Siedlce 2:0 (0:0)

Bramka: Robert Hirsz 49, Przemysław Kita 90+2

Olimpia: 19. Wojciech Muzyk – 25. Damian Ciechanowski, 26. Donatas Nakrošius, 6. Ariel Wawszczyk, 3. Adrian Bielawski – 17. Mateusz Marzec, 13. Bartosz Śmietanko (87, 96. Marcin Poręba), 70. Konrad Handzlik, 10. Aghwan Papikjan (90+4, 95. Mateusz Rumiński), 9. Marcin Kaczmarek (74, 8. Mikołaj Gabor) – 15. Robert Hirsz (83, 27. Przemysław Kita)

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 92. Adam Pazio (65, 18. Andrzej Rybski), 19. Maciej Wichtowski, 3. Szymon Przystalski (77, 16. Bartosz Wiktoruk), 6. Adam Mójta – 5. Sebastian Krawczyk, 8. Tomasz Margol, 23. Damian Mosiejko (58, 11. Piotr Marciniec), 10. Lucas Guedes (46, 20. Kamil Walków), 17. Mateusz Bochnak – 87. Adrian Paluchowski

Żółte kartki: Damian Ciechanowski 87, Marcin Poręba 90+1 – Adrian Paluchowski 39, Adam Pazio 42, Maciej Wichtowski 54, Piotr Marciniec 86, Adam Mójta 90, Tomasz Margol 90+5

Sędzia: Łukasz Karski (Słupsk)