Katarzyna Piekart drugą lekkoatletką w Europie. Srebrny medal siedlczanki w Berlinie!

   
Autor:
Dodano: 2018/08/21 4:04    views 2162

Katarzyna Piekart (IKS Siedlce) stanęła na podium mistrzostw Europy! Powracająca po macierzyńskiej przerwie oszczepniczka wywalczyła srebrny medal w Berlinie.

20 sierpnia w Berlinie rozpoczęły się Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Polska reprezentacja jest najliczniejszą ze wszystkich 40 startujących krajów. W grupie polskich lekkoatletów znalazła się Katarzyna Piekart (IKS Siedlce).

Wracająca po macierzyńskiej przerwie (pół roku od urodzenia trzeciego dziecka) Piekart przystąpiła do walki o medal w swojej koronnej konkurencji – rzucie oszczepem F46 już pierwszego dnia mistrzostw, rozgrywanych we Friedrich-Ludwig-Jahn-Sportpark w Berlinie. Jej przeciwniczkami były: Hollie Arnold z Wielkiej Brytanii, Serbka Saska Sokołowa i Ukrainka Maria Szpatkiwska.

Faworytką do stanięcia na najwyższym stopniu podium była Brytyjka, aktualna mistrzyni paraolimpijska z Rio de Janeiro oraz mistrzyni świata z Londynu. Potwierdzeniem jej wysokich notowań był wynik osiągnięty na zawodach na Złotym Wybrzeżu w kwietniu – 44.43 m. Z rezultatem 31.37 przystępowała do mistrzostw w Berlinie Serbka. Katarzyna Piekart biorąc pod uwagę listy startowe, plasowała się na 3 pozycji (30.03 uzyskane w mistrzostwach Polski). Ukrainka nie była klasyfikowana, gdyż start w Berlinie w tej konkurencji był jej debiutem w rzucie oszczepem.

Przewidywania fachowców znalazły potwierdzenie w rzeczywistości, bowiem Brytyjka Hollie Arnold okazała się bezkonkurencyjna rzucając oszczepem na odległość 40.15, ustanawiając przy tym nowy rekord mistrzostw Europy. Piekart w swojej najlepszej próbie uzyskała 32.59, co dało jej drugie miejsce i srebrny medal. Trzecią lokatę zajęła Sokołowa (32.17), a za podium uplasowała się Szpatkiwska (29.94).

Gratulujemy Katarzynie Piekart kolejnego medalu w dorobku! Przypomnijmy, że pochodząca spod Siedlec lekkoatletka ma w swoim dorobku m.in. dwa medale olimpijskie (złoto z Londynu i brąz z Rio de Janeiro).

Mistrzostwa Europy w Berlinie to kolejny etap w przygotowaniach do igrzysk paraolimpijskich w Tokio w 2020 roku.

 

źródło: własne / parasportowcy.pl / PAP; foto: Bartłomiej Zborowski (Polski Komitet Paraolimpijski)
Sponsorzy

Patronat medialny