wtorek, 23 kwietnia 2024r.

KontROWersyjny remis w Rybniku (wideo)

Podopieczni Pawła Sikory zremisowali 1:1 w Rybniku.

Pogoń przystąpiła do meczu osłabiona brakiem Damiana MosiejkiAdama Pazia (obaj kontuzje) oraz Macieja Wichtowskiego (kartki). Po raz pierwszy szansę gry w pierwszym składzie otrzymał Armin Pjetrović.

W pierwszym kwadransie Pogoń nie rzuciła się do huraganowych ataków. ROW dłużej utrzymywał się przy piłce, ale w jego grze brakowało najważniejszego. W 17 minucie doszło do kluczowego wydarzenia dla losów meczu. Pjetrović został nabity w rękę we własnej szesnastce, a sędzia wskazał na wapno. Chwilę później Jan Janik potwierdził, że słusznie uchodzi za specjalistę od rzutów karnych. Pogoń ruszyła do odrabiania strat, ale nie była w stanie uczynić tego w pierwszej połowie. Najlepszą, choć mocno przypadkową okazję, zmarnował Kamil Walków.

W drugiej połowie biało-niebiescy mieli problem ze sforsowaniem rybnickiej defensywy. Do czasu. W czwartej minucie doliczonego czasu gry rezerwowy Adam Mójta zacentrował w pole karne, Kacper Rosa niepewnie piąstkował, a na miano bohatera zasłużył Andrzej Rybski. To po jego strzale piłka po głowie Adriana Paluchowskiego wpadła do siatki gospodarzy. Tym samym Pogoń przywiozła punkt z Rybnika.

W sobotę 8 września o 16:00 Pogoń podejmie Resovię.

01.09.18, 17:00 – Rybnik

II liga: ROW 1964 Rybnik – Pogoń Siedlce 1:1 (1:0)

Bramki: Jan Janik 17 k – Adrian Paluchowski 90+4

ROW: 1. Kacper Rosa – 2. Jan Janik, 15. Szymon Jary, 31. Michał Bojdys –  7. Marek Krotofil, 10. Bartosz Kunat (87, 3. Piotr Dudzik), 6. Bartłomiej Wasiluk, 11. Dominik Zawadzki (90, 13. Damian Koleczko), Paweł Jaroszewski – 89. Przemysław Brychlik (67, 13. Kamil Spratek), 9. Piotr Okuniewicz (82, 8. Mateusz Mazurek)

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 5. Sebastian Krawczyk (64, 14. Michał Wrzesiński), 4. Armin Pjetrović, 8. Tomasz Margol, 11. Dariusz Brągiel – 24. Sebastian Pociecha, 21. Piotr Marciniec (56, 16. Bartosz Wiktoruk), 18. Andrzej Rybski, 7. Paweł Garyga (80, 17. Mateusz Bochnak) – 87. Adrian Paluchowski, 9. Kamil Walków (71, 6. Adam Mójta)

Żółte kartki: Dominik Zawadzki, Bartłomiej Wasiluk 72 – Armin Pjetrović 17

Sędzia: Marcin Kochanek (Opole)