Staręga udanie zainaugurował zawody TdS. Siedlczanin jedenasty w Toblach

Bardzo dobrze rozpoczął zmagania w 13 edycji cyklu Tour de Si reprezentant UKS Rawa Siedlce, Maciej Staręga. W sprincie rozegranym we włoskim Toblach zajął 11 miejsce.

We włoskim Toblach zainaugurowano 13 edycję Tour de Ski. Zmagania rozpoczęły się od rywalizacji w sprincie stylem dowolnym. Na starcie nie mogło zabraknąć Macieja Staręgi.

Siedlczanin dobrze spisał się już w kwalifikacjach, w których zajął 18 miejsce. Na 1,3 km trasie uzyskał czas 2.21,77 i był wolniejszy o 4,91 s od zwycięzcy Norwega Johannesa Hoesflota Klaebo.

W ćwierćfinale Staręga uzyskał czas 2.19,99 i dał się wyprzedzić tylko Rosjaninowi Aleksandrowi Bolszunowi, który był szybszy o 0,55 s. Mimo to nasz biegacz uzyskał awans do półfinału!

W nim przez długi czas biegł na drugim miejscu za Aleksandrem Bolszunowem. Na ostatnim podbiegu i finiszowej prostej Maćkowi zabrakło trochę sił i skończył bieg na 6 pozycji. Do awansu do finału zabrakło mu 0,5s. Obaj szczęśliwi przegrani to zawodnicy biegnący w tym samym półfinale, co Polak.

Zawodnik Rawy Siedlce uplasował się ostatecznie na jedenastym miejscu, co jest jego najlepszym rezultatem w tym sezonie.

Rywalizację wygrał najlepszy zawodnik ubiegłorocznego Pucharu Świata Klaebo. Norweg na finiszu wyprzedził Francuzów – Richarda Jouve i Lucasa Chanavata.