Ozłocone zapaśniczki WLKS

W dniach 16-17 marca w Karlinie odbył się zawody Pucharu Polski w zapasach kadetek oraz Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich juniorek. Nie obyło się bez uczestnictwa zawodniczek WLKS Siedlce-Nowe Iganie w obu imprezach.

16 marca w miejscowości Karlino stawiła się zapaśnicza młodzież by wziąć udział w przygotowanych zawodach.

Dziewczęta w wieku kadeta walczyły w Pucharze Polski o przepustkę na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Ze startujących w Karlinie reprezentantek WLKS Siedlce-Nowe Iganie najbliżej strefy medalowej była Joanna Kobylińska – piąta w kat. 65 kg. Pozostałe zapaśniczki z naszego miasta zajmowały następujące lokaty:
7. Klaudia Podgórzak w kat. 46 kg,
10. Kornelia Korporowicz w kat. 49 kg,
12. Klaudia Kudelska w kat. 57 kg

Juniorki walczyły w Karlinie w Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich. Dwie nasze zawodniczki zdobyły złote medale w swoich kategoriach wiekowych. Na najwyższym stopniu podium stanęły: Patrycja Gil w kat. 55 kg

i Magdalena Kisielińska w kat. 62 kg.

Karolina Urban i Elwira Sprzonczak zajęły 5 miejsce w kat. 50 kg.

WLKS Siedlce w klasyfikacji klubowej zajął wspaniałe drugie miejsce, ulegając jedynie zapaśniczkom z Węgier.

źródło: własne / sportzona; foto: WLKS Siedlce-Nowe Iganie (FB)