Pierwsze postanowienie Polskiej Agencji Antydopingowej w sprawie Pogoni

   
Autor:
Dodano: 2019/12/06 14:09    views 4976

Zapadło postanowienie w związku ze stosowaniem dopingu przez piłkarzy Pogoni. Pierwszym zawodnikiem, którego sprawa zakończyła się jest Artur Balicki.

W październiku w Pogoni wybuchła afera związana z dopingiem. Siedmiu piłkarzy zostało oskarżonych o stosowanie niedozwolonych zabiegów. Całą sprawą zajęła się między innymi Polska Agencja Antydopingowa.

Na temat Pogoni udało nam się porozmawiać z dyrektorem Polskiej Agencji Antydopingowej Michałem Rynkowskim:

– Na ten moment mogę jedynie potwierdzić, że wydaliśmy postanowienie w sprawie jednego z piłkarzy. Sprawa pozostałej szóstki została wyznaczona na 11 grudnia, jednak w związku z bardzo dużą ilością materiału dowodowego nie ma pewności, że tego dnia postępowanie zostanie zakończone.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że pierwszym piłkarzem, w którego sprawie zostało wydane postanowienie jest Artur Balicki. Wypożyczony z Wisły Kraków zawodnik otrzymał karę dwuletniej dyskwalifikacji, jednak półtora roku zostało orzeczone w zawieszeniu. Oznacza to, że Balicki będzie wyłączony z gry przez sześć miesięcy.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Jatoja
Gość
Jatoja
8 miesięcy 4 dni temu

Wstyd i hańba dla Pogoni i nie ma znaczenia czy zawodnicy byli świadomi co robią czy nie. Jak można było zorganizować im taką zbiorową terapię.

Vira
Gość
Vira
8 miesięcy 3 dni temu

Panie Materski wiem ze Pan to przeczyta…Starczy odwagi żeby zachować się jak facet i wydać oswiadcenie kto stoi za tymi badaniami???

Obserwator
Gość
Obserwator
8 miesięcy 2 dni temu

tragedia to jest ze Materski i spolka jeszcze rzadza – to jest KPINA i tysiace razy to pisalem , szkoda ze nieudacznicy ogarniaja temat . Panie Materski zajmij sie prowadzeniem wiadomosci sportowych – zostaw ten KLUB W spokoju , a nie same gwiazdy w zarzadzie Chromki i te sprawy… ludzie ktorzy nie maja pojecia nawet co to jest pilka nozna…

wpDiscuz
Sponsorzy

Patronat medialny