sobota, 20 kwietnia 2024r.

Medal siedleckiej sztafety w mistrzostwach Polski

W Zakopanem rozpoczęły się mistrzostwa Polski seniorów w biegach narciarskich. Pierwszego dnia zmagań, klubowi z Siedlec udało się wywalczyć medal w sztafecie.

31 stycznia na trasach biegowych Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem zainaugurowano tegoroczne mistrzostwa Polski seniorów w biegach narciarskich.

Podobnie jak w roku ubiegłym, zostały one podzielone na dwie części. W pierwszej z nich zaplanowano biegi sztafetowe kobiet 4 x 5 km oraz mężczyzn 4 x 7,5 km, sprinty techniką dowolną oraz biegi na dystansach stylem klasycznym. Część druga to biegi maratońskie na dystansie 50 km i 30 km, które zostaną rozegrane w ramach Biegu Piastów.

Pierwszy dzień rywalizacji przyniósł siedlczanom medal. Męska sztafeta Rawy broniła tytułu sprzed roku. Wystąpiła w nieco zmienionym składzie – bez Daniela Iwanowskiego, a z Arkadiuszem Posiadałą. Nasi narciarze walczyli dzielnie, ale ostatecznie musieli zadowolić się brązowymi medalami. Zwyciężyła sztafeta AZS AWF Katowice (1:17.40,1). Rawa do drugiej na mecie sztafety UKS Regle Kościelisko straciła niedużo – nieco ponad 30 sekund (1:20.58,2).

Oto skład brązowej sztafety Rawy Siedlce: Arkadiusz Posiadała, Maciej Staręga, Piotr Sobiczewski, Paweł Klisz.

W zmaganiach kobiet triumfowała sztafeta LKS Wiśniowa Osieczany (1:04.52,0). Siedlecki team w składzie: Rozalia Prokurat, Joanna Bronisz, Anna Bielecka i Oliwia Pawełko uplasował się na piątej pozycji (1:16.36,5).