Lato czasem pożegnań. Jak będzie wyglądała kadra Pogoni w sezonie 2020-21?

   
Autor:
Dodano: 2020/04/15 19:50    views 1577

Wciąż ważą się losy aktualnego sezonu, jednak warto spojrzeć w przyszłość. Tym bardziej, że w przypadku siedleckiej piłki nadchodzące miesiące mogą być gorące.

Aż 19 piłkarzom Pogoni wraz z czerwcem 2020 roku wygasają kontrakty. W tym gronie są piłkarze, których data przydatności już dawno minęła, ale i tacy, którzy mogliby się jeszcze przydać.

Zacznijmy od bramkarzy. Jedynym pewniakiem w kadrze jest wychowanek Albert Posiadała, którego kontrakt wygaśnie dopiero w połowie 2022 roku. Z końcem czerwca dobiegną końca umowy Mikołaja Smyłka i Rafała Misztala. Ten pierwszy ma w swojej opcję przedłużenia, zaś 36-letniego Misztiego czeka poważna rozmowa z działaczami. Misztal gra w Pogoni od pięciu lat, w tym czasie rozegrał 110 spotkań, jednak w ostatnich dwóch sezonach zaledwie 19.

Warto pamiętać, że piłkarzem Pogoni wciąż jest Józef Burta, który sezon 2019-20 spędził na zasadzie wypożyczenia w III-ligowym KKS Kalisz. 20-latek dochodzi do pełnej sprawności po poważnej kontuzji kręgosłupa.

Trzech obrońców ma kontrakty obowiązujące do końca czerwca 2021, są to: Bartosz Brodziński, Marcin Kozłowski I oraz Oskar Repka. Opcje przedłużenia – po aktywowaniu określonych warunkach – znajdują się w umowach Ivana Očenáša, Dominika Sadzawickiego oraz Tomasza Wełny. Na końcu tercet, który nie może być pewny swojej przyszłości. Karol Jaksik został zimą wypożyczony na pół roku z Górnika Zabrze jako kandydat do wzmocnienia rywalizacji wśród młodzieżowców, jednak za dwa miesiące z hakiem straci swój atut. Sebastian Krawczyk zapewne otrzyma ofertę nowej umowy, zaś plan na Bartłomieja Olszewskiego jest nieznany.

Wśród pomocników dojdzie do ogromnej rewolucji. Za 11 tygodni wygasają kontrakty Mateusza Kluzka, Adama Mójty, Piotra Marcińca, Damiana Mosiejki, Jakuba Romanowicza oraz Bartosza Wiktoruka. Jeżeli więcej niż jeden z wymienionych będzie zakładał biało-niebieską koszulkę Pogoni to będzie niespodzianka dużego kalibru. Długimi kontraktami są chronieni młodzieżowcy: Sebastian Barej (2024), Patryk Kostyk (2022) oraz Norbert Wojtuszek (2022). Poza nimi pewni swojej przyszłości mogą być Kacper Falon, Marcin Kozłowski II, Tomasz Margol (nie tak dawno przedłużył kontrakt o rok) oraz Eryk Więdłocha i Bartłomiej Urbański. Kontrakty ostatnich dwóch zawodników zostaną przedłużone z automatu w razie utrzymania. Wraz z końcem czerwca 2020 roku wygasa umowa wychowanka Dominika Barciaka.

Na długich wypożyczeniach w III-ligowym Podlasiu Biała Podlaska przebywają wychowankowie: 25-letni Kamil Dmowski oraz półtora roku młodszy Tomasz Nieścieruk.

W ataku również dojdzie do poważnych przetasowań. W Pogoni zostanie Kamil Walków, który ma kontrakt ważny do końca czerwca 2021 roku. Umowy-wypożyczenia Artura Balickiego i Macieja Firleja kończą się lada chwila.

 

źródło i foto: własne; grafika: Maciej Kędzierski

Sponsorzy

Patronat medialny