Juniorzy Pogoni przegrali w Krakowie. MKS złoży protest

Podopieczni Pawła Kuligowskiego musieli zmagać się w Krakowie z różnymi przeciwnościami losu. Siedlczanie przegrali 14:17.

Do przerwy wszystko układało się po myśli Pogoni. Siedlczanie dominowali zarówno w młynie, jak i ataku. W drugiej połowie Juvenia odrobiła straty. – Na sześć minut do końca prowadziliśmy 14:10. Igor Pątek podał na przechwyt, po którym rywale położyli nam na słupach i zrobiło się się 14:17. Walczyliśmy do końca, ale nie zdołaliśmy doprowadzić do wyrównania – relacjonuje trener Kuligowski.

To jedna z kilku sytuacji, kiedy sędzia – pochodzący z Krakowa – mógł zostać oskarżony o stronniczość. Do skandalu doszło przy jednej ze zmian, kiedy Juvenia po żółtej kartce filara wpuściła zawodnika, który w protokole był przypisany do trzeciej linii. Sędzia to opisał w protokole, którego kopię posiada trener Pogoni. Godzinę po meczu trener Juvenii podmienił protokół. Siedlecki klub nie da się oszukiwać i w poniedziałek napisze protest do związku.

Za tydzień w Krakowie odbędzie się finał MPJ siódemek. Ostatnim meczem w piętnastkach będzie starcie z KS Budowlani Łódź.

20.06.20, 13:00 – Kraków

El. do MPJ: Juvenia Kraków – MKS Pogoń Siedlce 17:14 (5:14)

Punkty dla Pogoni: Łukasz Korneć 10 (2 P), Igor Pątek 4 (2 pd)

Pogoń: Marcin Gawryś, Samid Mamedov, Dawid Podfigórny, Arkadiusz Radzikowski, Bartłomiej Bareja, Krzysztof Dmowski, Sebastian Dziedzic, Adrian Skrzydlewski, Kacper Skup, Igor Pątek, Filip Skup, Łukasz Korneć, Szymon Kowalczyk, Kacper Boruc, Bartosz Redzik, Kacper Olejek, Michał Sadowski, Marcin Stefaniuk, Adam Krawczyk, Eryk Bobryk. Trener: Paweł Kuligowski. Kierownik: Maciej Kryszczuk. Fizjoterapeuta: Piotr Ciupa

źródło: własne; foto: MKS Pogoń Siedlce