Upał nie zatrzymał Pogoni. Motor rozbity w Siedlcach (fotogaleria)

W pierwszym letnim sparingu w sobotnie przedpołudnie Pogoń Siedlce wygrała z beniaminkiem II ligi Motorem Lublin 4:1.

Mecz z Motorem był pierwszym spotkaniem sparingowym Pogoni przed nowym sezonem. Ekipa z Lublina to beniaminek II ligi, który sobotnim meczem kończył tygodniowy obóz przygotowawczy na siedleckich obiektach.

W zespole Pogoni zaprezentowali się testowani zawodnicy: 18-letni środkowy pomocnik Gabor Grabowski, 31-letni ofensywny pomocnik Ołeksij Prytulak, 21-letni ofensywny pomocnik Bartosz Rymek, a także sprawdzany wcześniej Dorian Buczek

Pierwsze pół godziny rozgrywane było w dosyć spokojnym tempie i nic nie zapowiadało dużej liczby bramek i emocji. Po stronie Pogoni groźnie uderzali Prytulak oraz Kacper Falon, natomiast w Motorze szczęścia szukał Sławomir Duda. W 37 minucie na prowadzenie wyszli siedlczanie. Skuteczną dobitką po strzale Krystiana Misia popisał się Kamil Walków. Chwilę później był już remis, gdy skutecznym uderzeniem z dystansu popisał się Tomasz Swędrowski. Na odpowiedź Pogoni nie trzeba było długo czekać, a co więcej siedlczanie zadali dwa ciosy. Najpierw trafił Norbert Wojtuszek, a następnie Walków i do przerwy było 3:1.

W drugiej połowie Pogoniści dalej byli na fali. W 55 minucie Walków został sfaulowany w polu karnym, a czerwoną kartką ukarany został Maksymilian Cichocki (po otrzymaniu kartki zawodnik nie musiał zejść z boiska). Jedenastki nie wykorzystał jednak sam poszkodowany, gdyż świetną interwencją popisał się Sebastian Madejski. Walków zrehabilitował się w 58 minucie, gdy po podanie Rymka skompletował hattricka. Motor mógł jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, jednak rzut karny wykonany przez Daniel Świderskiego obronił Mikołaj Smyłek. Pogoń ostatecznie wygrała z Motorem 4:1.

W Motorze zagrał były Pogonista Piotr Ceglarz.

Teraz przed Pogonistami kolejny tydzień przygotowań do nowego sezonu, który zwieńczy pierwszy mecz o stawkę. W niedzielę 16 czerwca o godzinie 15:00 biało-niebiescy w 1/32 Pucharu Polsku na wyjeździe zmierzą się z Orlętami Radzyń Podlaski.

08.08.20, 11:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Motor Lublin 4:1 (3:1)

Bramki: Kamil Walków 37, 44, 58 Norbert Wojtuszek 40 – Tomasz Swędrowski 38

W 55 minucie Kamil Walków (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego (Sebastian Madejski obronił).

W 69 minucie Daniel Świderski (Motor) nie wykorzystał rzutu karnego (Mikołaj Smyłek obronił).

Pogoń: 33. Mikołaj Smyłek – 14. Sebastian Krawczyk, 8. Tomasz Margol (57, 26. Dominik Barciak), 18. Ivan Ocenas, 5. Krystian Miś – 15. Norbert Wojtuszek (46, 17. Bartosz Rymek), 26. Dominik Barciak (46, 31. Gabor Grabowski), 70. Kacper Falon (63, 77. Eryk Więdłocha), 55. Ołeksij Prytulak (63, 20. Piotr Marciniec), 19. Patryk Kostyk (71, 70. Kacper Falon) – 9. Kamil Walków (71, 34. Dorian Buczek)

Motor: 31. Sebastian Madejski (62, 1. Michał Lach) – 10. Michał Król (46, 19. Marcin Michota), 51. Rafał Grodzicki (46, 14. Maksymilian Cichocki), 24. Dariusz Łukasik, 20. Paweł Moskwik (46, 15. zawodnik testowany) – 77. Piotr Ceglarz (46, 11. Adam Nowak), 6. Tomasz Swędrowski (46, 8. Piotr Darmochwał) 7. Sławomir Duda (63, 4. Arkadiusz Bednarczyk), 21. Kamil Kumoch (46, 25. Dominik Kunca) 23. Leszek Jagodziński (46, 17. Filip Wójcik) – 9. Krzysztof Ropski (57, 94. Daniel Świderski)

Żółta kartka: Kamil Kumoch 36 (Motor)

Czerwona kartki: Maksymilian Cichocki 55 (Motor)

Sędzia: Mateusz Jenda (Warszawa)

źródło: własne; foto: Janusz Mazurek