Spełnione oczekiwania, medalowe sztangistów WLKS poczynania

Znakomicie spisują się sztangiści WLKS Siedlce-Nowe Iganie w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS U-15 i U-17. Jak do tej pory, pięciokrotnie stawali na podium!

W Zamościu trwają zmagania w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS U-15 i U-17 w podnoszeniu ciężarów. Po trzech dniach rywalizacji mamy powody do zadowolenia. Reprezentanci WLKS Siedlce-Nowe Iganie aż pięciokrotnie stawali na podium!

Najcenniejszy wynik uzyskała Martyna Dołęga. Walcząca w kat. 71 kg sztangistka ustanowiła rekord Polski w rwaniu w swojej kategorii wiekowej U-15, który wynosi obecnie 78 kg. Dokładając do tego rezultat 90 kg w podrzucie, uzyskała najlepszy wynik w kat. 71 kg (168 kg w dwuboju) wyprzedzając drugą zawodniczkę o 52 kg! Martyna zdobyła więc złoty medale, a uzyskane 207,64 pkt pozwoliło jej zwyciężyć w punktacji Sinclaira w kat. U-15.

Na najwyższym stopniu podium – podobnie jak Dołęga – stanął jej klubowy kolega, Jacek Szulski. Reprezentant WLKS triumfował w kat. 45 kg (U-15). Uzyskał 107 kg w dwuboju (47+60), wyprzedzając o 1 kg drugiego Mateusza Truskolaskiego.

Ze srebrnego medalu cieszyła się Olga Komorowska rywalizująca w kat. 81 kg (U-17). Na całokształt wyniku 125 kg w dwuboju, złożyły się rezultaty 54 kg w rwaniu i 71 kg w podrzucie.

Brązowe medale zawisły na szyjach Jakuba Romaniaka startującego w kat. 89 kg (U-15) – 161 kg w dwuboju (76+85) i Kamila Tomczaka walczącego w kat. 67 kg (U-17) – 165 kg w dwuboju (75+90).

Ósme miejsce w kat. 55 kg (U-17) zajęła Aleksandra Sopyła uzyskująca 86 kg w dwuboju (38+48).