Dobra postawa siedleckich zapaśniczek

Zapaśniczki WLKS Siedlce-Nowe Iganie mają za sobą starty w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Chełmie oraz mistrzostwach Polski AZS w Warszawie.

Od 16 do 18 września w Chełmie dziewczęta WLKS Siedlce-Nowe Iganie w wieku kadeta walczyły w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach. Na 139 startujących, Siedlce reprezentowały cztery zawodniczki.

Bardzo dobrze wypadły Klaudia Podgórzak w kat. 49 kg

i Klaudia Kudelska (na zdjęciu głównym) w kat. 65 kg.

Obie miały kilkanaście rywalek w swoich kategoriach wagowych, więc droga do strefy medalowej była długa. Mimo to, siedlczanki potrafiły zmobilizować się i dotrzeć do finałowych potyczek. W końcowym rozrachunku obie Klaudie mogły cieszyć się ze srebrnych medali.

Blisko wejścia do strefy medalowej była Joanna Kobylińska, która została ostatecznie sklasyfikowana na piątej pozycji w kat. 69 kg.

Czternaste miejsce w kat. 53 kg zajęła Kornelia Korporowicz.

WLKS w klasyfikacji drużynowej zajął piąte miejsce.

Z kolei 19 września w Warszawie do walki o akademickie medale przystąpiły dwie zapaśniczki WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Obie okazały się najlepsze w swoich kategoriach wagowych.

Mistrzynią Polski AZS w kat. 50 kg została Katarzyna Kamińska, która na drodze do złota miała tylko jedną rywalkę.

Mistrzowski tytuł w kat. 68 kg wywalczyła Magdalena Kisielińska. Siedlczanka była najmłodsza w stawce konkurentek, a mimo to stanęła na najwyższym stopniu podium.

źródło: własne / sportzona; foto: Na zapaśniczej macie (FB) / WLKS Siedlce-Nowe Iganie