wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Kontuzje, czerwona kartka i pierwsza sparingowa wygrana. Pogoń lepsza od Chełmianki (fotogaleria)

W spotkaniu sparingowym Pogoń Siedlce wygrała z trzecioligową Chełmianką Chełm 1:0 i odniosła pierwszy triumf w zimowym okresie przygotowawczym.

Pogoń na początku tygodnia wyjechała na zgrupowanie do Janowa Podlaskiego. W jego trakcie biało-niebiescy na środę w Białej Podlaskiej zaplanowali sparing z trzecioligową Chełmianką Chełm.

Już w 3 minucie doszło do brutalnego faulu Pawła Myśliwieckiego na Krystianie Misiu, w efekcie czego boczny obrońca Pogoni musiał opuścić plac gry, a chwilę później karetka zabrała go do szpitala. W pierwszej odsłonie nie padły jednak bramki. Stroną przeważającą i lepsze sytuacje wypracowali sobie siedlczanie, ale żadna z prób nie znalazła drogi do siatki. Szczęścia szukali m.in. Oskar Repka czy Ishmael Baidoo, a najbliżej celu był Krzysztof Danielewicz, którego strzał trafił w poprzeczkę.

Na początku drugiej połowy wynik mógł otworzyć Miłosz Przybecki, ale z kilku metrów trafił on w Sebastiana Ciołka. Przed upływem godziny rywalizacji po raz kolejny uderzał Danielewicz, jednak tym razem jego strzał z rzutu wolnego poszybował obok bramki. W kolejnych minutach następnych nie wykorzystał Przybecki. W 88 minucie Pogoniści zdołali zdobyć zwycięską bramkę. Bartosz Rymek dograł do Dawida Nojszewskiego, a ten strzałem do pustej bramki dał wygraną swojej drużynie.

W Pogoni po raz kolejny zagrali testowani Atte Sihvonen oraz Maciej Kołoczek, a także w siedleckim zespole zagrali przebywającą z drużyną na obozie Jan Helak z rezerw oraz Marcin Kuć z zespołu juniorów. Natomiast w Chełmiance wystąpił były Pogonista Krystian Wójcik.

Kolejny sparing Pogoń rozegra już po powrocie do Siedlec. W sobotę 6 lutego rywalem biało-niebieskich będzie Ursus Warszawa.

03.02.21, 16:45 – Biała Podlaska

Sparing: Pogoń Siedlce – Chełmianka Chełm 1:0 (0:0)

Bramka: Dawid Nojszewski 88

Pogoń: 1. Albert Posiadała (46, 95. Bartosz Klebaniuk) – 15. Maciej Kołoczek,  25. Atte Sihvonen, 31. Bartosz Brodziński, 2. Krystian Miś (6, 14. Bartłomiej Olszewski) – 11. Ishmael Baidoo (46, 10. Marcin Kozłowski II), 55. Oskar Repka (46, 6. Mateusz Piotrowski), 7. Krzysztof Danielewicz (70, 34. Marcin Kuć), 95. Krzysztof Kołodziej (46, 17. Bartosz Rymek), 77. Eryk Więdłocha (60, 32. Dawid Nojszewski) – 19. Miłosz Przybecki (70, 13. Jan Helak)

Chełmianka: Sebastian Ciołek – 14. Michał Wołos, 12. Michał Budzyński (21, 7. Piotr Adamski), 4. Łukasz Mazurek, 17. zawodnik testowany I – 11. Dawid Skoczylas, 10. Krystian Wójcik (60, Dawid Brzozowski), 21. Ołeksij Prytulak, 19. Michał Grądz (70, 15. zawodnik testowany II), 9. Paweł Myśliwiecki (13, 8. Michał Wawryszczuk, 46, 18. Jakub Bednara) – 16. Hubert Kotowicz

Żółte kartki: Atte Sihvonen 21, Ishmael Baidoo 29 – Jakub Bednara 64

Czerwona kartka: Paweł Myśliwiecki 3

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)