Druga sparingowa wygrana z rzędu (fotogaleria)

Obóz w Janowie Podlaskim natchnął Pogoń Siedlce do zwycięstw. Po powrocie ze zgrupowania biało-niebiescy wygrali 4:1 z Ursusem Warszawa.

Pogoniści przystąpili do meczu dzień po zakończeniu obozu w Janowie Podlaskim. Nadal spore grono siedleckich piłkarzy narzeka na problemy zdrowotne, więc pole sztabu szkoleniowego jest mocno ograniczone. Poszerzyli je testowani Maciej Kołoczek (został nowym piłkarzem Pogoni), Julien Tadrowski (ostatnio Stal Kraśnik) oraz Rafał Adamek (Pniówek Pawłowice Śląskie).

W pierwszej połowie aktywny był Ishmael Baidoo. Skrzydłowemu z Ghany brakowało jednak szczęścia lub umiejętności w pojedynkach z odważnie grającym Pawłem Szajewskim. W 14 minucie duży błąd popełnił Bartosz Brodziński. Niedawno zakontraktowany Mamadou Oury Barry stanął oko w oko z Rafałem Misztalem, ale przegrał ten pojedynek. Pogoń odpowiedziała golem. Oskar Repka wykazał najwięcej wyrachowania w podbramkowym zamieszaniu, które było wynikiem centry z rzutu wolnego. Po chwili Baidoo zmarnował sytuację sam na sam.

Po pół godzinie gry Ernest Dzięcioł próbował przypomnieć się byłemu pracodawcy trafieniem, ale jego strzał z rzutu wolnego powędrował obok bramki. Ursus jednak nie poddał się. W 37 minucie Barry dograł do Sebastiana Szerszenia, a ten doprowadził do wyrównania. Zanim piłka wpadła do siatki odbiła się rykoszetem od Brodzińskiego.

Tuż po przerwie Szajewskiego postraszył Eryk Więdłocha, ale piłka po jego strzale wylądowała na poprzeczce. Kilka chwil później Baidoo przegrał kolejny pojedynek z golkiperem Traktorków. W 64 minucie Szajewski końcami palców sięgnął piłkę po strzale Brodzińskiego z rzutu wolnego. Pogoń wróciła na prowadzenie trzy minuty później. Rekonwalescent Maciej Górski podał do Więdłochy, który wykorzystał sytuację sam na sam. Ursus mógł odpowiedzieć za sprawą Patryka Kamińskiego, lecz Bartosz Klebaniuk nie dał się zaskoczyć. W końcówce spotkania Pogoń zdobyła dwie bramki, a młodzieżowiec pozyskany z Orląt Radzyń popisał się kapitalną robinsonadą po strzale żywej ikony Ursusa. W 85 minucie Franciszek Wróblewski niezdecydowanie Szajewskiego i trafił z ostrego kąta. W ostatniej akcji meczu Górski ustalił wynik spotkania po podaniu Bartosza Rymka.

W sobotę (13 lutego) o 11:00 Pogoń podejmie Motor Lublin.

06.02.21, 13:05 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Ursus Warszawa 4:1 (1:1)

Bramki: Oskar Repka 17, Eryk Więdłocha 67, Franciszek Wróblewski 85, Maciej Górski 90 – Sebastian Szerszeń 37

Pogoń: (I połowa) 12. Rafał Misztal – 15. Maciej Kołoczek, 93. Julien Tadrowski, 31. Bartosz Brodziński, 14. Bartłomiej Olszewski – 11. Ishmael Baidoo, 55. Oskar Repka, 7. Krzysztof Danielewicz, 10. Marcin Kozłowski II, 5. Rafał Adamek – 19. Miłosz Przybecki. (II połowa) 95. Bartosz Klebaniuk – 93. Julien Tadrowski, 55. Oskar Repka (74, 99. Marcin Kuć), 18. Marcin Burkhardt, 32. Dawid Nojszewski – 11. Ishmael Baidoo (64, 22. Maciej Górski), 31. Bartosz Brodziński, 10. Marcin Kozłowski II (55, 15. Maciej Kołoczek; 64, 23. Franciszek Wróblewski), 17. Bartosz Rymek, 77. Eryk Więdłocha – 5. Rafał Adamek

Ursus: 12. Paweł Szajewski – 21. Antoni Górecki (57, 2. Patryk Jurczyński), 24. zawodnik testowany (68, 15. Jakub Papliński), 14. Adrian Kosarzewski (46, zawodnik testowany II) – 11. Mikołaj Neuman, 8. Ernest Dzięcioł, 7. Maciej Prusinowski (46, 5. Robert Słomka), 13. Mamadou Oury Barry (46, 10. Patryk Kamiński), 20. Paweł Tarnowski (59, 23. Filip Dziełak) – 17. Sebastian Szerszeń (63, 9. Mateusz Muszyński)

Żółta kartka: Mikołaj Neuman 86

Sędzia: Daniel Miler (Siedlce)