sobota, 27 kwietnia 2024r.

Medalowy początek mistrzostw na zamojskim pomoście

Medalowe otwarcie mistrzostw Polski juniorek i juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów, rozgrywanych w Zamościu, zanotowały zawodniczki WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

24 kwietnia w Zamościu rozpoczęły się mistrzostwa Polski juniorek i juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Do startu zgłoszonych zostało 211 uczestników (79 kobiety i 132 mężczyzn) z 63 klubów. Jednym z tych klubów jest WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Pierwszego dnia zamojskich mistrzostw do rywalizacji przystąpiły panie. Z trzech startujących sztangistek WLKS, trzem udało się zdobyć medale!

Poza konkurencją w kat. 49 kg była Klaudia Celińska-Mysław. Nasza sztangistka zaczynała rywalizację w rwaniu jak i w podrzucie wtedy, gdy rywalki już kończyły swoje boje… W rwaniu udało się Klaudii uzyskać 63 kg (nieudane podejście do 66 kg), a w podrzucie 75 kg (nieudane podejścia do 80 kg). Dało to 138 kg w dwuboju i 217 pkt w klasyfikacji według punktacji Sinclaira. Druga zawodniczka w tej kategorii wagowej uzyskała wynik o 14 kg gorszy. Siedlczanka oczywiście zdobyła także dwa „małe” złote medale za oba boje.

W gronie faworytek do medalu była także Oliwia Dang startująca w kat. 55 kg. Sztangistka WLKS ostatecznie stanęła na podium – na najniższym jego stopniu. 64 kg w rwaniu i 78 kg w podrzucie złożyły się na 142 kg w dwuboju (203,6 pkt). Były to jednocześnie trzecie wyniki w obu bojach. W związku z powyższym „małe” brązowe krążki stały się udziałem Oliwii.

Trzecią siedlecką medalistką pierwszego dnia mistrzostw została Karolina Siekierzycka. Zawodniczka walcząca w jednej z najcięższych kategorii – 87 kg, osiągnęła w dwuboju 143 kg (67+76) – 164,1 pkt. Dzięki temu wynikowi zdobyła brązowy medal za dwubój i za rwanie.

Czwarta reprezentantka WLKS, Weronika Gałecka rywalizowała w kat. 76 kg. Osiągnięte przez nią 106 kg w dwuboju (46+60) dało jej piąte miejsce.

WYNIKI

W kolejnych dwóch dniach na pomoście w Zamościu zaprezentują się panowie. Z zawodników WLKS powalczą: