100 meczów na 100-lecie #70: Płomień Dębe Wielkie – Podlasie Sokołów Podlaski (fotogaleria)

Podlasie Sokołów Podlaski wygrało w Rudzie z Płomieniem Dębe Wielkie i awansowało do finału Okręgowego Pucharu Polski.

Pierwsza połowa nie wskazywała na porażkę drużyny Piotra Kardasa. Płomienni częściej utrzymywali się przy piłce, regularnie gościli w okolicach bramki Roberta Jaoko, a także – co najważniejsze – stwarzali zagrożenie. Po raz pierwszy na poważnie sokołowianom zagroził Aboubacar Condé, który zmusił golkipera Podlasia do interwencji po krótko rozegranym kornerze. Beniaminek IV ligi, pomimo zmagań z trudną murawą, dążył do objęcia prowadzenia. Ze strzałem Daniela Matwiejczyka z problemami poradził sobie Jaoko, zaś Grzegorz Siporski przestrzelił z kilku metrów po oskrzydlającej akcji Josiaha Chukwudiego. Pomimo przewagi gospodarzy do przerwy było 0:0.

W przerwie doszło aż do siedmiu zmian w obu drużynach. Dokonane roszady lepiej podziałały na Podlasie. W 49 minucie Siporski nie zdołał wepchnąć piłki do bramki po przebojowej akcji Girmy Ramosa. W odpowiedzi Alistair Selamolela uderzył wprost w Kacpra Winiarka. W 52 minucie golkiper Płomienia wypluł przed siebie piłkę wstrzeloną przez Mateusza Omieciucha, jednak dobijający Selamolela przesadził z siłą i piłka powędrowała nad poprzeczką. Po godzinie gry Jaoko efektownie interweniował po uderzeniu Damiana Pytla. Później do głosu doszedł Omieciuch. Gwiazdor Podlasia w 67 minucie przymierzył przy słupku. Po chwili miał szanse na skompletowanie dubletu. W 74 miał kolejną okazję, ale zabrakło mu celności po kontrze wyprowadzonej w pojedynkę. Kilka chwil później Winiarek cudem obronił strzał Selamoleli z bliska. W 84 minucie Jaoko pewnie chwycił piłkę po strzale Chukwudiego z dystansu. Płomień do końca walczył o remis, ale w ostatniej akcji meczu został skarcony za zbyt ofensywne nastawienie. Omieciuch pięknym strzałem skompletował dublet i zamknął spotkanie.

Wedle wstępnych ustaleń finał ma odbyć się 20 października. Rywalem Podlasia będzie Mazovia Mińsk Mazowiecki, która wygrała 2:1 z Tygrysem Huta Mińska.

06.10.21, 16:05 – Ruda

1/2 finału Pucharu Polski MZPN Siedlce: Płomień Dębe Wielkie – Podlasie Sokołów Podlaski 0:2 (0:0)

Bramki: Mateusz Omieciuch 67, 90+5

Płomień: 1. Kacper Winiarek – 21. Emil Możdżonek (46, 12. Wiktor Antolak), 4. Mateusz Wojda, 3. Jan Laskowski, 2. Kacper Pyrek (46, 11. Girma Ramos) – 10. Daniel Matwiejczyk (46, 18. Damian Bąk), 8. Aboubacar Condé, 6. Bartosz Malesa (46, 37. Mateusz Malesa), 99. Damian Pytel (82, 24. Sebastian Majas), 14. Josiah Chukwudi – 7. Grzegorz Siporski (63, 20. Jakub Piotrkowicz)

Podlasie: 12. Robert Jaoko – 17. Dominik Krupa (46 Kamil Horowicz), 6. Dominik Barciak (76 Fernando De la Flor), 2. Dawid Ardej – 13. Jakub Jopek, 9. Kamil Wójcik (46, 10. Alistair Selamolela), 16. Paweł Tamowski, 7. Enrique Rojas, 4. Łukasz Parzonka (85, 5. Michał Piotrowski) – 8. Cezary Mitas (85, 11. Adam Zając), 15. Bartosz Kostrzewa (46, 18. Mateusz Omieciuch)

Żółte kartki: Kacper Pyrek 25, Bartosz Malesa 27, Mateusz Wojda 37, Daniel Matwiejczyk 37, Mateusz Malesa 61, Grzegorz Siporski 63, Kacper Winiarek 90+4 – Cezary Mitas 25, Paweł Tamowski 36, Kamil Wójcik 41, Łukasz Parzonka 74, Jakub Jopek 88, Mateusz Omieciuch 90+3

Sędzia: Karol Wójcik (Siedlce)