Klamka zapadła. Ostatnie chwile Pogoni w II lidze

   
Autor:
Dodano: 2021/10/12 9:13    views 20957

Miasto Siedlce nie zamierza po raz kolejny dofinansować MKP Pogoń, a tym samym pomóc jej wyjść z długów. Dla biało-niebieskich przewidziano dwa rozwiązania, które można określić jako wybór między dżumą i cholerą.

Ci, którzy nie chcieli piłki nożnej na szczeblu centralnym w Siedlcach. Wreszcie się doczekają. Jak wynika z naszych informacji sezon 2021-22 jest ostatnim dla Pogoni w II lidze. Klamka już zapadła i nie ma odwrotu.

Obecnie przed Pogonią dwie drogi: pierwsza to upadłość klubu i odbudowa od Klasy B (może od A albo okręgówki jak pozwolą władze związkowe), a druga to rozwiązanie wszystkich kontraktów, dogranie młodzieżą, a co za tym idzie pewny spadek i zainkasowanie premii z Pro Junior System. Sokół Ostróda uskutecznia ten plan już od lata, więc dogonienie go może być niemożliwe. Za drugie miejsce Pogoń otrzymałaby 50% premii, czyli 400 tysięcy złotych. Długi klubu wynoszą dwa razy więcej, a na koniec roku przebiją milion złotych.

Przyszłość Pogoni rysuje się w czarnych barwach. Winnych, czytaj grabarzy futbolu w Siedlcach, nie brakuje. Od osób zamieszanych w aferą witaminową, przez nieudolnych członków zarządu, aż po władze miasta. Można dzisiaj umywać ręce, pieklić się, że retoryka o zniszczeniu klubu jest niewłaściwa, ale historia i siedlczanie ocenią działalność wszystkich niewymienionych (bo i nie zasługujących na wymienianie).

Pogoń już za chwilę będzie mogła pochwalić się najładniejszym stadionem w Klasie B. A może w ogóle Siedlce niczym Olsztyn będą reklamować się jako miasto antyfutbolowe? Na dzisiaj z miasta prosportowego stały się antysportowe. Na Stadionie Miejskim, zbudowanym za duże pieniądze, będą rozgrywane jedynie pseudomecze żołnierzy z “urzędnikami”, a na trybunach zasiądzie 100 widzów (ściągniętych na siłę z koszar i szkół). Można i tak.

Czy jednak ktoś pomyślał o stratach dla miasta? Siedlce nie oszczędzą miliona złotych, ale stracą 50 milionów (co najmniej) zainwestowanych w klub i infrastrukturę piłkarską w minionej dekadzie. Zmarnowana zostanie praca wielu ludzi, często społeczna lub za marne pieniądze. To jest jakiś dramat, krótkowzroczność i głupota w najczystszej postaci. Jeżeli ktoś nie rozumie, że dzisiejsza młodzież trenuje dlatego, że zakochała się w piłce dzięki temu, że Pogoń grała z mniejszym lub większym powodzeniem na zapleczu Ekstraklasy, to dalsza dyskusja nie ma sensu.

Tylko niech decydenci wyjdą przed kibicami, rodzicami, dziećmi i powiedzą: piłki w Siedlcach nie będzie. A nie chowają się i zrzucają winy na inwestora, eksprezesa czy trenera. Każdy z nich cegiełkę do upadku dołożył, ale to miasto ma cement niezbędny do odbudowy. Czasami wydaje mi się, że wpuszczenie zagranicznego inwestora i uprzykrzanie mu życia było tylko sposobem na zaoranie siedleckiego futbolu. Przekracza moje wyobrażenie celowość wpuszczenia do klubu osób bezpośrednio odpowiedzialnych za aferę witaminową. Tego chyba nikt nie przewidział, a może…

Po 17:00 MKP Pogoń organizuje nadzwyczajne walne, które raczej będzie przypominać stypę niż wesele. Nie będzie nowego otwarcia, nie ma nadziei na przyszłość. Relacja wideo z wydarzenia na fanpage’u SportSiedlce.pl.

 

Post scriptum

Do miasta zgłosiła się grupa siedleckich biznesmenów, którzy zadeklarowali przelewanie na konto klubu około 50 tysięcy miesięcznie w razie wyprostowania sytuacji finansowej. Propozycja pozostała bez odpowiedzi…

 

źródło i foto: własne

Dodaj komentarz

61 komentarzy do "Klamka zapadła. Ostatnie chwile Pogoni w II lidze"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Qwerty
Gość
Qwerty
16 dni 10 godzin temu

Sitnik z Jastrzębskim w końcu dopięli swego. Za dwa lata nie zapomnimy.

Obserwator
Gość
Obserwator
16 dni 9 godzin temu

Sitnik z Jastrzębskim od dawna wiedzą, że nie będą rządzić za dwa lata. To nie jest argument dla nich. Trzeba znaleźć inne argumenty!

normalny obserwator
Gość
normalny obserwator
15 dni 13 godzin temu

Sitnik obiecał ze nie będzie oszczędności kosztem oferty dla mieszkańców i co … wycofanie Spółek ze wspierania pogoni które od zawsze wspierały sport jest jawnym pokazaniem środkowego palca pogoni!

Piotr
Gość
Piotr
15 dni 9 godzin temu

Sitnik k****ie r********ś miasto i klub

Fan Suleja
Gość
Fan Suleja
16 dni 9 godzin temu

Dlaczego mnie to nie dziwi, że Pan redaktor Sulej akurat dziś napisał taki artykuł?
Osoba, która napisze co mu się powie. 🙂
Wina wszystkich na około a nie samej Pogoni. Łapanie się za coś, na co klubu nie stać – gdzie jest to napisane w tym artykule? Gwiazdka, za szeroka karda itp itd.

Pogoń
Gość
Pogoń
16 dni 9 godzin temu

Strus na prezesa Pogoni.

Zdecydowany
Gość
Zdecydowany
16 dni 9 godzin temu

Pogoń nie może upasc Musimy cos z tym zrobić

Qwerty
Gość
Qwerty
16 dni 9 godzin temu

Sitnik będzie startował w następnych wyborach.
Strus, z całym szacunkiem dla niego, nie ma bladego pojęcia o piłce.

Endriu
Gość
Endriu
16 dni 9 godzin temu

Brawo Prezydent Andrzej nie będzie niczego Sitnik!

Zbyszek
Gość
Zbyszek
16 dni 9 godzin temu

Ratujmy klub! Panie Kielbus proszę wrócić. Przywrócimy Bartka na trenera i będzie jak dawniej! Proponuję zrobić dziś pikietę pod Urzędem Miasta. Pokażmy naszą siłę!

F3....
Gość
F3....
16 dni 8 godzin temu

Kiełbus to ma wy…bane na Pogoń. Jakby miał odrobinę honoru to by wziął na siebie kontrakt Tarachulskiego. Było kilka telefonów do niego w tej sprawie gdzie podczas rozmowy wyśmiał dzwoniącego. Tyle w temacie amerykańskiego snu.

Tadzio z Grudziadza II
Gość
Tadzio z Grudziadza II
15 dni 8 godzin temu

Nawet hektolitry “soku pomaranczowego” nie sa w stanie zatrzymac nadchodzacego huraganu.
B klasa to wspaniale I odpowiednie miejsce.

Vira
Gość
Vira
15 dni 4 godzin temu

Z dup.. a nie Grudziądza podszywaczu….Jeszcze tu tylko przygłupów ze stalowej woli brakuje.Redakcjo działaj albo daj mi moda to w mig zobie tu porządek

Trąba
Gość
Trąba
16 dni 9 godzin temu

A może trzeba zrobić coś z tą drużyną jak by grali a nie pieniądze brali. I niech nikt nie mówi że oni tacy dobrzy i wszystko robią dla drużyny. Bo jest zle i zaraz zobaczymy jak jeden po drugim będzie odchodził zamiast się trzymać razem

Kibic
Gość
Kibic
16 dni 9 godzin temu

Moim skromnym zdaniem to gdyby nie te dolary od Polska z Ameryki to już rok temu byłaby taka sytuacja jaka jest teraz!!!! Trzeba sprzedać stadion razem z kortami na Prusa deweloperowi i będą pieniądze na sport w Siedlcach!!!!!!!

Karamba
Gość
Karamba
16 dni 8 godzin temu

Dlaczego odrazu jest zakladane spadek z ligi jak beda grac junorzy a co jak by sie utrzymali?

Karamba
Gość
Karamba
16 dni 8 godzin temu

My$le ze kibice też dolozyli cegiełkę slaba frekwecjia jakby byla trzy razy wieksza nikt by się nieodważył kopac dołków a tak garstka niejest przeszkodą

Oli
Gość
Oli
16 dni 8 godzin temu

Tak, pogon po co Wy gracie, jak Wy kibicow nie macie…:))

Oli
Gość
Oli
16 dni 8 godzin temu

MOWIAC KROTKO…POGOŃ PO CO WY GRACIE JAK WYNKIBICOW NIE MACIE….należyte miejsce to okregówka

F3....
Gość
F3....
16 dni 7 godzin temu

Chłopcze jak w Siedlcach grały drużyny: Wisła Kraków, Rapid Wiedeń i wiele innych to w twojej mieścinie nie słyszeli ludziska o piłce. Wyprowadź nas z błędu pochwal się jakie to u was tłumy na stadionie :).

Oli
Gość
Oli
16 dni 3 godzin temu

Młyn w Siedlach 100 osób…weź się ogarnij Typie

Oli
Gość
Oli
16 dni 3 godzin temu

Moje Miasto to RADOM RADOMIAK

ass
Gość
ass
16 dni 8 godzin temu

Już od kilku lat wiadomo jaka jest sytuacja finansowa klubu. Po co kontraktować zawodników za duże pieniądze i na siłę utrzymywać się na szczeblu centralnym. Grać swoimi wychowankami, jak nie w drugiej lidze to w trzeciej czy czwartej. Nawet w drugiej drużynie w IV lidze gra jedynie kilku wychowanków, a reszta wychowanków tylko trenuje. Zawodnik jeśli tylko trenuje, a nie gra meczy nie robi postępów. Dajcie szansę młodym.

wyborca
Gość
wyborca
16 dni 8 godzin temu

rozliczyć poprzednie zarządy i aktualny. MATERSKI,CHROMIŃSKI,MALETKA …oto głowni fachowcy w dziedzinie spadek klubu

Maciej Kuba
Gość
Maciej Kuba
15 dni 9 godzin temu

Sukcesy zarządów z Chromińskim i Materskim (raz jeden prezes a drugi wice a później na odwrót):
1. spadek Pogoni z 1 ligi;
2. afera dopingowa;
3. zadłużenie Pogoni, w tym na ok. 700 tys. zł w ZUSie.
Dlaczego nie zostali za to pociągnięci do odpowiedzialnosci? Co więcej, chodza sluchy, że podobno szykują się na kolejną kadencję do zarządu.

Joanna
Gość
Joanna
16 dni 8 godzin temu

Gdyby obecny zarząd nie wydawał pieniędzy, których nie ma (na co tam tabun dyrektorów, po co tylu trenerów skoro liczba dzieci maleje w akademii) to klub mógłby normalnie dalej działać. Ale jak do zarządzania wzięły się takie brylanty jak prezes i wiceprezes to takie mamy efekty. Ile kosztują dyrektorzy? Ile kosztuje wyspa w galerii? Ilu sponsorów pozyskali?

Stefanek
Gość
Stefanek
16 dni 7 godzin temu

Brawo 🙂 Nawet nie są w stanie przypilnować swojej wyspy, która nie jest aktualna np kto jest sponsorem strategicznym.
Chyba któryś z Dyrektorów powinien tego przypilnować.
Co Kappa na to?

Kamila
Gość
Kamila
16 dni 7 godzin temu

Pseudo to Ty jesteś reportażyną

Xyz
Gość
Xyz
16 dni 6 godzin temu

Co z umową na trzyletnie finansowanie klubu? Dlaczego zapadła klamka? Dlaczego prezydent nie dotrzymuje słowa?

Zbyszek Dzban
Gość
Zbyszek Dzban
16 dni 6 godzin temu

Co jest grane z tym PANEM SITNIKIEM ? Niby taki kibic mialo byc pieknie, a wyszlo jak zawsze… czyli co bedziemy pozyczac stadion innym i miasto bedzie hajs czerpac… NO KOZACKO wrecz…. co tu sie od%$^&

Zbyszek
Gość
Zbyszek
16 dni 5 godzin temu

Czytaj ze zrozumieniem. Chodzi o to, że jest milion złotych długu, do którego nikt się nie przyznaje i którego nikt nie chce spłacić. Nie ma pieniędzy na bieżące funkcjonowanie klubu. Po odejściu Bartka Tarachulskiego wszystko się posypało. Taka prawda.

gość1
Gość
gość1
16 dni 5 godzin temu

Człowieku, a jak TY to wyliczyłeś, skąd wiesz ??? Czyżby Bartek finansował Pogoń, odszedł i kasy nie daje ??? Coś Ci się pomieszało.

Zbyszek
Gość
Zbyszek
16 dni 5 godzin temu

“Długi klubu wynoszą dwa razy więcej, a na koniec roku przebiją milion złotych” wyszedłeś na idiotę gościu

gość1
Gość
gość1
16 dni 5 godzin temu

Ciekawe, nikt się nie przyznaje, więc kto podpisał kontrakty na ten sezon, kto podpisał kontrakt na trzy lata z trenerem, kto zatrudnił dyrektorów wszelkiej maści i dodatkowych trenerów, no kto ??? poprzednicy ???

Marcin
Gość
Marcin
15 dni 11 godzin temu

Jak to kto podpisywał? Maletka!!! Tabun dyrektorów – Maletka!!! Może czas zapytać zarząd ile na odchodne M. wziął do kieszeni z klubowej kasy?

Zbyszek Dzban
Gość
Zbyszek Dzban
16 dni 5 godzin temu

Zamknij sie dzbanie walony w dupe !

Bo ciebie lachociagu nie bede czytal , ty sie tak znasz jak moj dziadek ktory nie ogarnia szachow

Wiec nie bedziesz pisac dzbanie jeden bo nadajesz sie do ponizania do niczego wiecej

Juz kilka lat temu bylo o tym glosno jak mln tez znikl…. i nikt nie wiedzial gdzie sie podzial za czasow p. Kozaczynskiego

Wiec sytuacja sie powtarzac – Tarachulski to pionek ktory nie ogarnial nic tylko bral kase nic wiecej

Maciej Kuba
Gość
Maciej Kuba
15 dni 9 godzin temu

Członkowie winni ponieść odpowiedzialnosć za swoje działania i zaniechania.

Kibic sportu
Gość
Kibic sportu
16 dni 5 godzin temu
Nie jestem za tym by miasto kolejny raz dolozylo piłce bo ta przypadkiem kolejny raz ma długi. Niestety wladze klubu zostaly tak nauczone, wydajemy wydajemy a jak braknie to popłaczemy, postraszymy i miasto dolozy. Ok jesli miasto ma dołożyć to proporcjonalnie wszystkim sekcjom i klubom w miescie jesli nas na to stać. Dlaczego jakoś inne kluby potrafią gospodarować budżetem a MKP Pogoń kolejny raz ,kolejny zarzad robi to samo wpedza klub w dlugi. Jako siedlczanie ktory widzi ze dokoła trzeba zaciskać pasa bo nie ma nawet w budżecie domowym zwracam się z prośbą by ukrucic te eldorado z wydawaniem kasy.… Czytaj więcej »
Qwerty
Gość
Qwerty
16 dni 5 godzin temu
Zbyszek
Gość
Zbyszek
16 dni 3 godzin temu

Dlatego ja uważam, że to jakiś fejk ten artykuł. Klub jest w doskonałej kondycji finansowej. Komuś zależy żeby oczernić obecny zarząd i poprzedniego trenera!

Zbyszek Dzban
Gość
Zbyszek Dzban
16 dni 4 godzin temu

Jak ja zaluje ze nie moge byc niestety na tym zebraniu

JAK MOZNA WYDAC ponad 4 banki na klub a miec ponad 3 …. To sie kupy nie trzyma kto odpowiedzialny jest za te wydawanie pieniedzy ? No kto ?

To moze najpierw sie ogarnia ze np pensja 30 zawodnikow wynosi tyle i tyle… i sie liczy ile mozna zatrudnic osob itd

a najlepiej jeszcze wiecej kierownikow i wiecej etatow podwyzki i super pensje, aby sie dobrze zylo jakos to bedzie….

BEZ JAJ

Tylko spokój
Gość
Tylko spokój
16 dni 3 godzin temu

Przemek daj spokój. Po co Ci to ?

Zola
Gość
Zola
16 dni 4 godzin temu

Zadam kilka pytań. Kto obciął 800 tyś Pogoni, kto pozbawił dofinansowania sekcję tenisa stolowego? Kto dołożył siatkarzom, koszykarzom i biegaczom narciarskim. Nasi radni przecież. To ci którzy w tej chwili cicho siedzą i czekają że ich wina zostanie przypisana komu innemu. Qźwa biało-niebieskie serca.

Jatoja
Gość
Jatoja
16 dni 3 godzin temu

Co z transmisją.

racjonalny
Gość
racjonalny
16 dni 1 godzina temu

pytanie brzmi co dalej. Czy jest jakiś pomysł jak nie powtórzyć błędów? Czy pójdziemy drogą Ruchu Chorzów albo Widzewa Łódź? Czy jednak drogą GKS Bełchatów? Najlepiej byłoby spadać w sposób naturalny – w tym roku do trzeciej a w kolejnym ewentualnie do czwartej zamiast odbudowywać się od A-klasy.

Jurek
Gość
Jurek
16 dni 1 godzina temu

Urzad Miasta dopiął swego… lepiej uziemić klub i pozbyć się wydatków…..ciekawe czy ARMS tez zamkną bo w sumie juz jest zbędny… Nie ma komu wynajmowac stadionu… 🙂
Dla mnie to powinnien zamknąć ARMS i zalać to beczką g…na… A sport przekazać w rece przedsiębiorców .

HerkulesMinos
Gość
HerkulesMinos
16 dni 15 minut temu

a propos Pro Junior System, to nie jest przypadkiem tak, że premia jest przyznawana tylko jeśli klub się utrzyma?

kojarzę (ale pewien nie jestem) że jak go wprowadzano, to Zbigniew Boniek gdzieś w mediach tłumaczył że miało to zablokować możliwość awansu i takiego skoku na kasę, bez patrzenia na wartość sportową zawodników.

nie wiem czy coś mi się pomyliło, czy mam rację, czy może to w przeciągu lat zmieniono? ktoś coś wie?

z autu
Gość
z autu
15 dni 9 godzin temu

dokładnie tak jest, warunkiem otrzymania nagrody w PRO JUNIOR jest utrzymanie sie

Zbyszek
Gość
Zbyszek
15 dni 9 godzin temu

W czasie pandemii zmieniono zasady. Spadkowicz otrzymuje 50% wygranej sumy. Po raz kolejny możemy podziękować BT że stawiał na młodych i mamy tam jakiekolwiek szanse coś ugrać.

z autu
Gość
z autu
15 dni 8 godzin temu

faktycznie umknęło mi to że taka zmiana została wprowadzona

ale w chwili obecnej daleko nam do osiągnięcia jakiejkolwiek nagrody

Piotr
Gość
Piotr
16 dni 4 minut temu

Witam. Boli mnie za każdym razem,gdy popada jakiś polski klub w ruinę. Rozumiem przez spadki z powodu tragicznej gry,ale nie przez bankructwo…
Niech odpowiedzą ci, którzy się tego dopuścili.
Życzę po prostu normalności.

Pozdro!

Kibic Lecha/Polonii Środa Wlkp

Marcin
Gość
Marcin
15 dni 7 godzin temu

maletka- baloniarz, osiej- biznesmen jak z koziej dupy trąbka, woźnica- huk wie czym mundrym się zajmuje- na bank nie sportem- trio dyletantów na eltraklasę!!! mamy winnych

normalny obserwator
Gość
normalny obserwator
15 dni 13 godzin temu

niech rada miasta i komisja sportu zajmie stanowisko i podejmie może decyzje ws sponsoringu spółek – sam prezydent nie może kompromitować dalej Siedlec !
Afera witaminowa i teraz to to zbyt dużo jak na jedna kadencje kompromitacji sitnika, jastrzebskiego i truszkowskiego.
Biznes siedlecki plus rada miasta mogą uratować pogon.

Obserwator Obserwatora
Gość
Obserwator Obserwatora
15 dni 12 godzin temu

Bogdan daj spokój. Po co Ci to ?

Tadzio z Grudziadza
Gość
Tadzio z Grudziadza
15 dni 8 godzin temu

Ha, ha, siedlcoki!
Karma wam dokopie!
Upadek pewny!
Brak kasy na “sok pomaranczowy”?
B klasa, to w sam raz dla was poziom!
Szkoda tylko, ze o rok za pozno.
Juz was PZPN nie uchroni!

spzt
Gość
spzt
15 dni 56 minut temu

@Tadzio z St.Woli…nie pisz ze jesteś z Grudziądza. Jeszcze sie mocno zdziwisz tym co będzie

wpDiscuz
Sponsorzy

Patronat medialny