Pierwsze zimowe przetarcie. Pogoń uporała się z Podlasiem Biała Podlaska (fotogaleria)

W pierwszym zimowym sparingu Pogoń Siedlce wygrała z Podlasiem Biała Podlaska 1:0.

Przed tygodniem Pogoniści rozegrali grę wewnętrzną, a teraz przyszedł czas na pierwszy zimowy sparing. Pierwotnie rywalem siedlczan miała być Pogoń Grodzisk Mazowiecki, ale z powodu zakażeń Covid-19 drugoligowy beniaminek odwołał swój przyjazd do Siedlec. W związku z tym biało-niebiescy zmierzyli się z przedstawicielem III ligi Podlasiem Biała Podlaska.

Jako pierwsza w tym spotkaniu zaatakowała Pogoń, ale niezła akcja siedlczan zakończona została niecelnym strzałem Macieja Górskiego. Inaczej było w 25 minucie. Wówczas skutecznym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Maciej Wichtowski i gospodarze wyszli na prowadzenie. Siedlczanie w kolejnych fragmentach dominowali, a Podlasie rzadko opuszczało własną połowę. Przed przerwą jeden z zawodników testowanych w ekipie gości zdołał oddać strzał, ale na raty poradził z nim sobie Dawid Smug.

W drugiej odsłonie niewiele działo się na murawie. Niewiele po upływie ponad godziny szczęścia szukał Maciej Wojczuk, jednak posłał piłkę ponad poprzeczką. Pogoń nie kreowała sobie dogodnych okazji i utrzymywała przewagę z pierwszej odsłony. Ostatecznie siedlczanie wygrali 1:0 i w pierwszym zimowym sparingu odnieśli minimalne zwycięstwo.

W zespole Pogoni wystąpili testowani Marcinho, Mateusz Jarzynka (Podlasie Biała Podlaska) oraz Maciej Kiełucki, a także Szymon Mucha oraz Bartłomiej Moch z zespołu rezerw. Ponadto w drużynie z Białej Podlaskiej zagrali Tomasz Nieścieruk oraz Maciej Wojczuk, czyli zawodnicy z przeszłością w Pogoni, a trenerem siedlczan jest Damian Guzek, który w przeszłości występował w Podlasiu.

Warto dodać, że występujący ostatnio w biało-niebieskich barwach Bartosz Rymek jest blisko przenosin do drugoligowego beniaminka Pogoni Grodzisk Mazowiecki.

Kolejny sparing Pogoniści rozegrają w sobotę 29 stycznia, a rywalem siedlczan będzie czwartoligowe Podlasie Sokołów Podlaski.

22.01.22, 12:30 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Podlasie Biała Podlaska 1:0 (1:0)

Bramka: Maciej Wichtowski 25

Pogoń: (I połowa) 97. Dawid Smug – 98. Maciej Kołoczek, 5. Kamil Rokosz, 19. Maciej Wichtowski, 2. Krystian Miś – Miłosz Przybecki, 14. Jakub Sinior, 27. Kamil Włodyka, 8. Marcinho, 25. Cezary Demianiuk – 22. Maciej Górski. (II połowa) 70. Maksym Wadach – 24. Przemysław Misiak, 6. Mateusz Piotrowski, 15. Mateusz Jarzynka, 32. Szymon Mucha – 23. Maciej Kiełkucki, 14. Jakub Sinior (70, 17. Bartłomiej Moch), 9. Wojciech Trochim, 18. Miguel López, 21. Dominik Leszczuk – 8. Marcinho

Podlasie: 12. zawodnik testowany I (46, 37. zawodnik testowany V) – 4. Arkadiusz Kot, 8. Tomasz Nieścieruk, 2. Krzysztof Salak – 99. zawodnik testowany II, 77. Tomasz Andrzejuk, 13. zawodnik testowany III (67, 17. Jarosław Kosieradzki), 11. Marcin Pigiel – 33. zawodnik testowany IV (46, 16. Erwin Bahonko), 17. Jarosław Kosieradzki (46, 7. Kamil Kocoł), 10. Maciej Wojczuk

Sędzia: Damian Śliwiński (Siedlce)