Mazovia pokonana

Rezerwy siedleckiej Pogoni pokonały w meczu sparingowym ligowego rywala – Mazovię Mińsk Mazowiecki 5:2.

Siedlczanie wyszli na prowadzenie po kwadransie gry, kiedy to Emil Michalak po podaniu Arkadiusza Soćko pokonał golkipera Mazovii Piotra Rumaka. W 34 minucie Pogoń prowadziła już 2:0, gdy Bartosz Mudent dośrodkował w pole karne, a Soćko strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Kolejnego gola siedlczanie zdobyli po bramce z rzutu karnego, którego skutecznie wyegzekwował Łukasz Pucyk. W 50 minucie siedlczanie prowadzili już 4:0. Mateusz Prokurat uderzył na bramkę piłkarzy z Mińska Mazowieckiego, piłka odbiła się od słupka, a do bramki celnie skierował ją Tomasz Misiowski. W 57 minucie padła ostatnia bramka dla Pogoni, a zdobył ją strzałem głową Michalak. W 59 minucie napastnik gości wyszedł sam na sam z bramkarzem Pogoni i zdobył gola. W 64 minucie po błędzie Karola Budzikura i faulu na napastniku popularnej Mazy sędzia Marek Nowak podyktował rzut karny, którego pewnie wykorzystał Bartosz Kozakiewicz.

23.07.11, 12:20 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Mazovia Mińsk Mazowiecki 5:2 (3:0) Widzów: 20

Bramki: Emil Michalak 15, 57, Arkadiusz Soćko 34, Łukasz Pucyk 41 (k), Tomasz Misiowski 50 – Jakub Gańko 59, Bartosz Kozakiewicz 67 (k)

Pogoń II: (I połowa) Jacek Kozaczyński – Paweł Wojewódzki (41 Łukasz Czarnocki), Paweł Dąbrowski, Kamil Siekierka, Łukasz Suchożebrski (23 Mariusz Bednarczyk) – Arkadiusz Soćko (37 Łukasz Pucyk), Kacper Brewczyński, Łukasz Pucyk (36 Mateusz Prokurat), Damian Rytel – Bartosz Mudent, Emil Michalak (31 Tomasz Misiowski). (II połowa) Jacek Kozaczyński (50 Karol Budzikur, 87 Grzegorz Stefaniuk) – Michał Kozak (75 Łukasz Cielemęcki), Paweł Dąbrowski (70 Damian Rytel), Dominik Piekutowski, Łukasz Czarnocki (57 Jakub Jurek) – Przemysław Jaczewski, Adam Chojecki (72 Patryk Wołosz), Łukasz Pucyk (66 Kacper Brewczyński), Damian Rytel (52 Patryk Szachnowski) – Tomasz Misiowski (55 Emil Michalak), Mateusz Prokurat (60 Arkadiusz Soćko)

Mazovia: Piotr Rumak – Alan Grabek, Robert Przyborowski, Daniel Kuć, Adrian Kozera, Artur Goździk, Bartosz Kozakiewicz, Patryk Halaburda, Łukasz Sęk, Rafał Słowik, Jakub Gańko. Grali także: Marcin Wyrzykowski, Marcin Padzik, Mateusz Gochnio

Sędzia: Marek Nowak (Siedlce)

źródło: własne