Młodzi lekkoatleci startowali na olimpiadzie

Z jednym medalem wracają z Płocka z 17. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce zawodnicy klubów z naszego miasta.

Bardzo dobrze spisał się Tomasz Dmowski, który w chodzie na 10km zdobył srebrny medal (48:13.09). Dwunasty był Mateusz Kuć a tuż za nim Mateusz Goławski (wszyscy WLKS Siedlce). Zwycięzcą tej konkurencji został Łukasz Kostka z GTS Bojszowy.

Inni zawodnicy pochodzący z naszego regionu zajęli dalsze miejsca. W chodzie na 5km piąta była Marlena Chojecka a siódma Emilia Kopeć (obie WLKS Siedlce). Drugi w finale B biegu na 200m był Artur Komuda (WLKS Siedlce). Dwunaste miejsce w biegu na 3km zajęła Paulina Pawłowska z Pogoni Siedlce. Trzynasty w biegu na 3km był Sebastian Sienkiewicz z Pogoni Siedlce.

Wyniki zaliczane były jednocześnie do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

źródło: własne