wtorek, 23 kwietnia 2024r.

O naszych w mediach 28.VII.2011

Sportowymi wydarzeniami tygodnia były bez wątpienia zwycięstwo w debiutanckim meczu Pogoni Siedlce na II-ligowym froncie i rekord Polski juniorów w skoku w dal Tomasza Jaszczuka na MEJ w Tallinie. Siedleckie tygodniki piszące o sporcie skupiają się na opisie obydwu sukcesów.

 

Echo Katolickie

W Echu możemy przeczytać o przebiegu konkursu i perspektywach jakie otwierają się przed młodym siedlczaninem. Redakcja gazety chwali Pogoń za udany start, ale wstrzymuje się z ferowaniem wyroków o tym na co stać Pogoń trzeba jeszcze zaczekać.

 

Tomek atomek

Świetny występ młodego lekkoatlety Pogoni Siedlce w Tallinie.

W stolicy Estonii Tallinie odbyły się mistrzostwa Europy juniorów w lekkiej atletyce. Bardzo dobrze podczas tej imprezy zaprezentował się skoczek w dal siedleckiej Pogoni – Tomasz Jaszczuk. Podopieczny trenera Winicjusza Nowosielskiego skakał podczas zawodów bardzo dobrze. (…) Zawodnik Pogoni skokiem na odległość 8,11 ustanowił nowy rekord Polski, bijąc poprzedni 35-letni o9 centymetrówi tym wynikiem wyszedł na prowadzenie. Morgunow maksymalnie się jednak zmobilizował i w ostatnim skoku konkursu zdołał skoczyć na odległość 8,18, spychając tym samym Tomka na drugie miejsce w konkursie.

Srebrny medal, a do tego znakomity wynik siedlczanina na takiej imprezie jak MEJ otwierają przed nim szerokie perspektywy. Jego dotychczasowe ciche marzenia o starcie na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w przyszłym roku staja się w tej sytuacji bardzo realne.

 

Rewelacyjny początek

Inauguracja rozgrywek II ligi w Siedlcach wypadła bardzo okazale. Nowy stadion, blisko 2 tysiące widzów na trybunach, uznany rywal, dobra skuteczna gra beniaminka to wszystko złożyło się na dobre widowisko zakończone pewnym zwycięstw siedlczan.

(…)

Siedlczanie odnieśli zasłużone zwycięstwo, bowiem przez całe spotkanie byli lepszą, a przede wszystkim skuteczniejszą drużyną. Goście w prawdzie optycznie w miarę nieźle radzili sobie w polu, ale nie mieli pomysłu na sforsowanie dobrze grającej defensywy zespołu z Siedlec. Efektowna wygrana Pogoni rozbudza duże nadzieje przed kolejnymi występami. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to pierwsze spotkanie i trudno wyciągać daleko idące wnioski. Z tymi trzeba pojechać do 5-6 kolejki.

 

źródło: własne / Echo Katolickie

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;